Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XVI niedzieli w ciągu roku – 21 lipca 2013 r.

 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Składka z dzisiejszej niedzieli na potrzeby parafialne.
 2. Dzisiaj po południu za Urzędem Gminy obok Orlika o godz. 14.00 rozpocznie się Piknik Rodzinny – LATAWCE 2013. Organizatorzy  serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy. Szczegółowy program w gablocie i na tablicach ogłoszeń. 
 3. Msze święte w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00. Ponadto msza święta rano będzie w poniedziałek i sobotę.
 4. W poniedziałek wspominamy św. Marię Magdalenę.
 5. We wtorek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. 
 6. W środę, 24 lipca,  wspomnienie św. Kingi. Przed mszą świetą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła
 8. W piątek, 26 lipca,   wspomnienie św. Joachima i Anny- rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w modlitwach o rodzicach i ludziach starszych.
 9. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.                                                 Z racji wspomnienia tego Świętego, błogosławieństw  naszych  pojazdów mechanicznych  i  modlitwa o roztropne ich wykorzystywanie w najbliższą niedzielę po mszach świętych. Z tej racji od właścicieli pojazdów i kierowców , na parkingu, będzie zbierana ofiara na misje.
 10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Mac z Tarnawki z: Anną Bielecką z Czarnej – zapowiedź druga.
 11. Została wykonana posadzka w kościele, a więc prezbiterium, zakrystie oraz kaplica chrzcielna. Za te prace musimy zapłacić kwotę 43 tysięcy złotych. Pragniemy  podziękować wszystkim osobom, które pomagały nam najpierw w przygotowaniu kościoła do tych prac- wynieść trzeba było z tych pomieszczeń wszystkie meble i przedmioty, zabezpieczyć ołtarze i ławki foliami- oraz w porządkowaniu kościoła po skończonej pracy, byśmy dziś mogli się modlić w naszej świątyni. Dziękujemy  wszystkim rodzinom wyznaczonym do posprzątania kościoła za włożoną pracę i kwiaty. Bóg zapłać!
 12. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy Rodziny: Motyl Stanisław, Gromek Józef, Bieniasz Antoni, Kulka Dariusz, Skoczylas Janusz, Lęcznar Marek, Bożek Piotr, Wilczak Tadeusz.
  Informacja dla wszystkich sprzątających – nową posadzke myjemy roztworem wody z octem, bądź samą wodą bez żadnych dodatków.
 13. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Rodzin, które podjęły się zapewnić środki do wyżywienia pracowników. Nikt się nie wyłamał. Dziękujemy za tę solidarność i ofiarność.
  Dziękujemy także Pani Bogusławie i Pani Beacie za przygotowywanie i wydawanie posiłków. Rozliczę się z tych pieniędzy w następną niedzielę.
 14. Za ławkami znajdują się foldery Urzędu Gminy informujące, jak segregować śmieci. Bardzo prosimy o zabranie ich do naszych domów i stosowaniu się według ich wskazań.
 15. Jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania. W tygodniku „ Niedziela” tekst encykliki papieża na temat wiary.

INTENCJE MSZALNE – 22.07.2013 – 28.07.2013 r.

Przez cały tydzień msze święte gregoriańskie za śp. Genowefę Pelc.
 • Poniedziałek
  • godz.   7.00  – + Genowefę / greg /
  • godz. 18.00  – + Kazimierz Bieniarz od syna Ryszarda
 • Piątek
  • godz. 18.00   – + Anna Kluz
 • Sobota
  • godz.  7.00    – + Genowefa / greg /
  • godz. 18.00   – + Józefę, Stanisława i Mariana     
 • NIEDZIELA
  • Godz.  7.30    – + Genowefa / greg /
  • Godz. 10.30    – + Natalia Skrobacz w rocznicę urodzin
  • Godz. 15.00    – + Zofia Bem w 1 rocznicę śmierci.