Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XVIII niedzieli zwykłej

 1. W połowie ubiegłego tygodnia przekroczyliśmy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
 2. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 3. Dzisiaj po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka dzisiejsza na potrzeby archidiecezji.
 4. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 5. W najbliższy wtorek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
 6. We środę zaniesiemy nasze błagania do Matki Nieustającej Pomocy, by uczestniczyć następnie we mszy świętej.
 7. W  piątek, 9 sierpnia, przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942), współpatronki Europy.
 8. W sobotę, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika.
 9. W najbliższą niedzielę, tj. 11 sierpnia po mszy świętej o godz. 10.30 rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego w intencji kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy całą klasę wraz z Rodzicami do tej modlitwy, jak również prosimy parafian o wsparcie duchowe dla nich.
 10. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do sprzątania prosimy : Cyrnek Janina, Państwo Bartman i Niemczak, Guzek Barbara, Bieniarz Elżbieta, Lęcznar Krzysztof, Panek Rafał i Panek Mieczysław, Panek Tadeusz.
 11. Ze względu, że  nie precyzyjnie określiliśmy rejon przygotowujący w tym roku wieniec dożynkowy, podajemy więc jeszcze raz : odpowiedzialne są Rodziny przy drodze stalowej  od Pana Marka Chorzempy do Pani Ireny Kozdroń.
 12. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na posadzkę  w kościele. W ostatnią niedzielę złożyło ofiarę 32 Rodzin na sumę 4850 złotych.  Zachęcamy do dalszych ofiar.
 13. Jest prasa katolicka. Warto być na bieżąco w tym co się dzieje w życiu Kościoła w Polsce i na świecie. Nie rezygnujmy więc z czytania.

 INTENCJE MSZALNE – 05.08.2013 – 11.08.2013 r.

 Przez cały tydzień msze gregoriańskie za śp. Władysława Haładyj.

                                                      NIEDZIELA

Godz.   7.30    – +  Władysław / greg /

Godz. 10.30    – +  Adam Mastyj od Rodziców

Godz. 15.00    – +  Kazimierz Mach od Rodziny