Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023r.

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wytrwale prośmy aby nigdy nie zabrakło nam Jego darów. O godz. 15.00. nabożeństwo majowe a po nim Eucharystia.

W poniedziałek Święto Matki Kościoła.

W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.

W I czwartek od godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i modlitwami o nowe i święte powołania. Także okazja do skorzystania z sakramentu pokuty z racji I czwartku miesiąca.

W I piątek od godz. 8.00. odwiedziny chorych. Spowiedź od godz. 16.30. O godz.  17.40. uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami o ratowanie dusz przed wiecznym potępieniem. Po zakończonej Eucharystii na plebani spotkanie dla Członków Bractwa oraz tych, którzy noszą się zamiarem wstąpienia do wspólnoty.

W I sobotę miesiąca nabożeństwo fatimskie i różaniec wynagradzający za grzechy i zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu NMP.

Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI MARII TABAKA.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz zakupione kwiaty.  BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny:  Agnieszki Rejman,  Danuty Wyka,  Katarzyny Belter,  Marzeny Tarała,  Aliny Frączek,  Heleny,  Piekło,  Marii Pietraszek,  Krystyny Daniel,  Anny Jęczalik,  Renaty Lęcznar.   Dziękujemy także za ofiary na remont parafialnego budynku. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 4400 zł. Jutro rozpoczynamy wymianę dachu na budynku parafialnym. Dokonuje się to dzięki Waszej ofiarności, za którą dziękujemy i prosimy abyście w niej nie ustawali. W ostatnim czasie wymieniono głośnik zewnętrzny w kościele oraz tablicę informacyjną pod kościołem. Darem dzieci komunijnych i ich Rodziców jest piękny pulpit pod księgi liturgiczne.  

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam w  tej niełatwej drodze do nieba. Zabierzcie ze sobą biblijne słowo życia.