Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELI ZWYKŁEJ W CIĄGU ROKU – 12.02.2023R.

We wtorek uroczyste wspomnienie ŚW. CYRYLA I METODEGO – patronów Europy. Wypraszajmy Europie potrzebne łaski a nade wszystko dar pokoju.

We wtorek o godz. 15.45. spotkanie uczniów klas VI, VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla Rodziców dzieci  z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej.

W środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składajcie do skrzynki Wasze prośby i podziękowania. Przed Eucharystią wspólnotowy różaniec.

W czwartek o godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Po Eucharystii spotkanie RADY DUSZPASTERSKIEJ.

Za tydzień różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI LUCYNY BŁAŻEJOWSKIEJ.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz zakup kwiatów. BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny: 1. Alicji Lech 2. Romana Rejmana 3. Danuty Rejman 4. Justyny Tabaka 5. Marii Tabaka 6. Czesławy Bieniasz 7. Katarzyny Pelc 8  Zofii Balawender 9. Stanisławy Lęcznar 10. Kamili Malickiej. Dziękujemy także za ofiary celowe na remont budynku parafialnego. Za tydzień składka przeznaczona na ten właśnie cel.

W budynku parafialnym wykonano w ostatnim czasie adaptację pomieszczeń sanitarnych. Koszt inwestycji 18500 zł. Można po Mszy Świętej zajrzeć aby zobaczyć postęp prac remontowych. Kolejną inwestycją będzie wymiana dachu na który zbieramy fundusze. Serdecznie dziękuję za Waszą ofiarność i zrozumienie.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.

Nasze parafialne rekolekcje rozpoczniemy w środę popielcową a zakończymy w I Niedzielę Wielkiego Postu. Wygłosi je ks. Paweł Kaszuba z Krakowa. Nabożeństwo Gorzkich Żali w poszczególne niedziele Wielkiego Postu o  godz. 15.45. Kazania pasyjne wygłosi ks. Michał Czelny  z Krzemienicy.

Ogłoszenie społeczne: Nakazy podatkowe dla mieszkańców wsi Czarna będą wydawane w Ośrodku Kultury w Czarnej:

– W NIEDZIELĘ 12 LUTEGO PO MSZACH ŚWIĘTYCH,

– OD 13 DO 17 LUTEGO W GODZ.: OD 13.00. DO 17.00.

– W SOBOTĘ 18 LUTEGO OD 8.30 DO 13.00.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej informuje wszystkich swoich członków, że w dniu 25 lutego w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnej o godz. 17.00 rozpocznie się Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej za rok 2022.