Chwileczkę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedzieli zwykłej – 11.06.2023R

Dzisiaj  gościmy  w naszej wspólnocie Ojca Tadeusza Pobiedzińskiego, który pełni posługę misyjną na kontynencie Ameryki Południowej w Paragwaju. Wygłosił okolicznościowe słowo Boże i poprosi o wsparcie dzieła misyjnego. Uczyńmy to w zbiórce do puszek z radością serca i hojnością.

Od poniedziałku do czwartku procesje eucharystyczne wokół kościoła po zakończonej Eucharystii wraz ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  I w tym miejscu słowa wdzięczności tym wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ubogacenia procesji Bożego Ciała. Parafianom, którzy przygotowali i udekorowali piękne ołtarze, zaangażowanym w niesienie figur i feretronów oraz baldachimu. Dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami oraz wszystkim uczestnikom procesji za świadectwo wiary. Przez kolejne dni także bądźcie tutaj uwielbiając eucharystycznego Pana.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Podczas liturgii poświecenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy do licznego udziału aby Boże błogosławieństwo obficie spływało na nasze Rodziny.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz.  17.40. uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami o ratowanie dusz przed wiecznym potępieniem. Na stoliku za ławkami deklaracje przystąpienia do Bractwa. Nieustannie zachęcamy aby nas było więcej. To wielka sprawa ratować dusze przed potępieniem na wieki.

Różaniec przed sumą poprowadzi RÓŻA PANI Emilii Poźniak.

Dziękujemy Rodzinom za utrzymanie porządku w kościele oraz złożoną ofiarę.  BÓG ZAPŁAĆ! W tym tygodniu kościołem zaopiekują się Rodziny:  Anny Augustyn,  Magdaleny Augustyn,  Krystyny Bytnar,  Jadwigi Balawender,  Anny Gromek,  Izabeli Strzępek,  Alicji Motyl,  Ireny Gromek, Marii Bieniasz,  Bronisławy Kulka. Dziękujemy także za ofiary na remont parafialnego budynku.  Za tydzień składka przeznaczona ten cel.

Za ławkami znajduje się prasa katolicka. Gorąca zachęta by ją nabywać i czytać.

Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa i zabierzmy ze sobą biblijne słowo życia.