Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z drugiej niedzieli po Narodzeniu Pańskim

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem. Zaraz po mszy świętej nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Dziś po sumie dzieci Szkoły Podstawowej przedstawią jasełka.
 2. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana powszechnie Uroczystością Trzech Króli. Porządek mszy świętych, jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo kredy na wszystkich mszach świętych. 
 3. Po sumie na swój koncert kolęd zaprasza nasza Orkiestra Dęta. Składka z Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje. W kościele w Dąbrówkach o godz. 15.30 koncert kolęd w wykonaniu księdza Czesława wraz z zespołem GALA – PAGOS
 4. We środę i czwartek msza święta rano o godz. 7.00, gdyż po południu od godz. 15.00 do godz. 20.00 będziemy kontynuować wizytę duszpasterską.
  We środę ks. Marian rozpocznie domy na Chodakówce od Państwa Buk, a następnie dom Państwa Bieleckich i domy w ulicy do Pani Emilii Poźniak . Ks. Proboszcz domy od Państwa Pelc Lesław , następnie domy po lewej stronie- w stronę Woli Małej do Państwa Urban. W czwartek – ks. Marian od Państwa Frączek, a następnie domy prawa strona w kierunku Woli Małej. Ks. Proboszcz – od Państwa Barnat Jan w stronę Woli Małej i domy po drugiej stronie w stronę Gminy.
 5. W piątek i w sobotę msza święta po południu o godz. 17.00.
 6. Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Zapraszamy chętnych z naszej parafii na takie spotkanie, które odbędzie się dnia 18 stycznia. Zapisy u członów Akcji Katolickiej i Rady Sołeckiej. Wpisowe 35 złotych od osoby.
 7. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego chociaż kolędujemy do 2 lutego. Po mszy świętej o godz. 15.00 obowiązkowe spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy także radnych oraz komendanta Straży Pożarnej.
 8. Dziękujemy Rodzinom sprzątających w kościele za pracę i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do zachowania porządku w naszej świątyni są proszone Rodziny: Kozdroń Marek, Tryniecki Andrzej, Kochman Józef, Kochman Wiesław, Mastyj Marek, Dubiel Lesław, Michno Krystyna i Rąb Wojciech.
 9. Jest prasa Katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 06.01. 2014 – 12.01.2014

 • UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
  • Godz. 7.30 – + Helena Głowiak z intencji córki
  • Godz. 10.30 – + Marcin Kopeć w 2 rocz. śmierci od babci Marii
  • Godz. 15.00 – + Helena, Alfred Bałtowski
 • Wtorek – godz. 18.00
  • 1/ + Ryszard Jasiński od Zakładu Pogrzebowego „Eden”
  • 2/ + Józef Kluz od syna
 • Środa – godz. 7.00
  • 1/ + Ryszard Jasiński od pracowników piekarni GS- Czarna
  • 2/ + Janina, Franciszek Barnat od Krystyny
 • Czwartek – godz. 7.00
  • 1/ + Ryszard Jasiński od pracowników piekarni GS- Czarna
  • 2/ + Stefan Barnat z intencji żony, córki i syna
 • Piątek – godz. 17.00
  • 1/ + Ryszard Jasiński od Rodziny Dudów
  • 2/ + Adam Barnat od mamy, siostry i brata
 • Sobota – godz. 17.00
  • 1/ + Ryszard Jasiński od Rodziny Pisarczyków
  • 2/ + Anna, Antoni i Edward Bieniasz
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – Dziękczynna za 25 lat wspólnego życia Ireny i Marka z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w życiu i opiekę Matki Najświętszej
  • Godz. 19.30 – + Stanisław Michno od córki
  • Godz. 15.00 – + Bronisława i Piotr Niemczak

W piątek pochowaliśmy Kacperka Szyja – polećmy jego Rodziców prosząc Matkę Najświętszą o silną wiarę i nadzieję na dalsze życie .. Zdrowaś Mario…. W intencji rodziców Kacperka będą odprawione także Msze Święte ze składki pogrzebowej w dniach: 1-3 marca 2014 roku.