Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z I Niedzieli Wielkiego Postu – 14 lutego 2016 roku

 1. Rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu, wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty.
 2. Zapraszam dziś o godz.16.00 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątek na godz. 17.30 zapraszam wszystkich parafian na Drogę Krzyżową.
 3. Dziś przypadają też tzw. walentynki – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich – rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt.
 4. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 5. We środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W sobotę planowany jest wyjazd do Przemyśla do katedry łacińskiej i grekokatolickiej oraz do Opactwa w Jarosławiu. Są wolne miejsca. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu kościoła.
 7. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po mszach świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – ministranci będą stać ze specjalnie przygotowanymi puszkami.
 8. Składka z przyszłej niedzieli na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
  Przy tej okazji pragnę poinformować parafian, że tegoroczna mokra zima zafundowała nam niespodziankę w kościele. Mianowicie ciepło, które jest wewnątrz świątyni i ciepło na zewnątrz sprawiły, że w kościele mamy nadmiar wilgoci i ta wilgoć zagraża naszym dotychczasowym pracom. Widać to już na ścianach. Następują szybkie znaki polichromii, wystarczy spojrzeć do kaplicy bocznej. By tę sytuacje ratować Rada Parafialna podjęła decyzje zrobienia wentylacji kościoła, co było już głoszone. Niestety koszt tej inwestycji na dzień dzisiejszy wynosi 50 tysięcy złotych, o ile nie wyjdą jeszcze inne niespodzianki przy montażu urządzeń.
  Ponadto zrobienie wentylacji jest konieczne z uwagi na przyszłe prace związane z malowaniem kościoła i zastąpieniem kasetonów styropianowych inną techniką. Wykonawcy te koszty rozłożyli nam na trzy terminy – po zainstalowaniu 1/3 kosztów, do końca druga transza i w przyszłym roku końcowa zapłata.
  Bardzo więc prosimy Rodziny, które mogą, o składanie wyznaczonej ofiary na ten rok w jak najszybszym terminie. Przypominamy, ze jest to suma 100 złotych.
 9. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i złożona ofiarę. Bóg zapłać!.
  W tym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny: Uryć Krzysztof, Kruczek Marian, Karp Grzegorz, Gołojuch Andrzej, Wilczak Jolanta, Walat Elżbieta, Jakubowska Beata, Haładyj Tomasz.
 10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Bartosz, Wojciech Cyran, s. Waldemara i Sławomiry Augustyn, urodzony w Rzeszowie, zamieszkały Czarna 172 z: Jolanta, Teresa Wojak, c. Zbigniewa i Anny Kadlof, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Dąbrówki 24 – zapowiedź pierwsza.
 11. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Dla dzieci jest także „ Mały Gość Niedzielny”.

INTENCJE MSZALNE – 15.02.2016 – 21.02.2016 rok.

 • Poniedziałek
  • Godz. 18.00 – + Aniela Dubiel od Rodziny Śliżaków
 • Wtorek
  • Godz. 18.00 – + Aniela Dubiel od wnuka Bartłomieja
 • Środa
  • Godz. 18.00 – + Aniela Dubiel od syna i żony
 • Czwartek
  • Godz. 18.00 – + Aniela i Józef Dubiel od syna i żony
 • Piątek
  • Godz. 18.00 – + Aniela Dubiel od Róży Anny Zdąbłasz
 • Sobota
  • Godz. 18.00 – + Aniela Dubiel od Róży Anny Zdąbłasz
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż
  • Godz. 10.30 – + Mariusz Stępień od Rady Sołeckiej
  • Godz. 16.00 – + Władysław i Janina Trąd od córki