Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z II Niedzieli w ciągu roku

 1. Wczoraj, 18 stycznia, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji, gdyż jedność to nasza wspólne dobro w życiu chrześcijan oraz wszystkich ludzi.
 2. Dzisiejsza składka na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
 3. W tym tygodniu msze święte codziennie o godz. 17.00.
 4. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć
 5. We wtorek ponadto wspominamy święta Agnieszkę, a we środę pamiętamy o naszej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek wspominamy św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej.
 7. W sobotę, 25 stycznia, przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Tego dnia kończy się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 8. Dziękujemy sprzątającym za zrobione porządki w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny: Źrałka Piotr, Łyczko Krystyna i Państwo Nurko, Kozdroń Maria, Chmiel Jadwiga, Państwo Lęcznar i Państwo Babiasz, Falandysz Stanisław.
 9. W naszej świątyni pojawiło się doświetlenie bocznych ołtarzy, aby wydobyć ich piękno z cienia. Koszt tych świateł to 1100 złotych. Zostały one pokryte z ofiar składanych z racji kolędy duszpasterskiej.
 10. Na spotkaniu Rady Duszpasterskiej, które odbyło się w ostatnią niedzielę zapadła decyzja, że w tym roku będziemy chcieli skończyć naszą posadzkę w kościele. Przypominamy, że jest to powierzchnia 250 metrów, co przedkłada się na koszt 50 tysięcy złotych. Wierząc, że będzie podobny odzew, parafian jak w minionym roku Rada postanowiła, że będziemy się składać po 200 złotych od Rodziny, rozkładając to w ratach, na cały rok. Jeżeli ktoś może to uczynić szybciej to będziemy wdzięczni, gdyż chcielibyśmy te pracę zorganizować w miesiącach wakacyjnych. Dobrze więc by było byśmy się z tego zadania i my wywiązali. Składamy ofiary, jak dotychczas w kościele, bądź na konto parafialne. Za prowadzenie ewidencji tych ofiar odpowiada od tej pory Rada Parafialna. Składać ofiary możemy już od przyszłej niedzieli. Ponadto w czasie spotkania podjęta została decyzja o zakazie obecności młodzieży gimnazjalnej na chórze kościelnym, zaś starszą młodzież, która tam pozostanie przestrzegamy, że schody na chór nie są miejscem zabaw komórkami, ale służą wchodzeniu i schodzeniu parafian, którzy chcą spokojnie uczestniczyć we mszy świętej. Za porządek odpowiada Pan Organista i dorośli obecni na chórze. W razie powtarzających się przypadków łamania tego postanowienia, będziemy zmuszeni przyprowadzać takie osoby przed ołtarz. Pragniemy również poinformować parafian, że z wyciętego drzewa na cmentarzu nie udało się pozyskać w całości potrzebnych wymiarów elementów konstrukcji dachowej dla przyszłej wiaty, stąd będzie konieczność dokupienia brakującego drzewa. Będziemy o tym myśleć na wiosnę.
 11. Jest nowa prasa na ten tydzień. Zachęcamy do czytania. Dla dzieci jest „ Mały Gość Niedzielny” z grą planszową w środku.

 INTENCJE MSZALNE – 20.01.2014 – 26.01.2014 r.

 • Poniedziałek – godz. 17.00 – + Wiesław Daniel
 • Wtorek – godz. 17.00 – W intencji Karoliny z okazji 18 rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej od Rodziców
 • Środa – godz. 17.00 – + Stanisław Jęczalik od Rodziny Fryń
 • Czwartek – godz. 17.00 – + Stanisław Jęczalik od brata Tadeusza z Rodziną
 • Piątek – godz. 17.00 – + Stanisław Jęczalik od chrześnicy Sylwii
 • Sobota – godz. 17.00 – + Wanda Jurek od współpracowników ELWIRY
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Emilia i Stanisław Bieniasz od wnuków
  • Godz. 10.30 – Z okazji 40 rocznicy ślubu Teresy i Eugeniusza Belter z prośba o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej na dalsze życie
  • Godz. 15.00 – + Kazimierz Chmiel z intencji córki Elżbiety.