Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z V Niedzieli w ciągu roku – 9 lutego 2014 roku.

 1. Przeżywamy kolejną, piątą niedzielę w ciągu roku. Słowo Boże uczy nas dzisiaj, że jako chrześcijanie mamy być solą ziemi i światłem świata, czyli tymi, którzy, choć nieliczni, wyznaczają kierunek, w którym należy iść. Pomyślmy zatem, jak realizujemy to zadanie w naszym życiu codziennym.
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 17.00.
 3. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Pamiętajmy o nich bo są bogactwem Kościoła. W naszyj świątyni specjalne spotkanie dla chorych będzie w czasie rekolekcji wielkopostnych.
 4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy świętej spotkanie dla wszystkich ministrantów.
 5. W piątek, 14 lutego, przypada święto Cyryla i Metodego. Ci, urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym wspomnienie do rangi święta.
 6. Tego samego dnia przypada również liturgiczne wspomnienie św. Walentego, obecnie przyzywanego jako patrona narzeczonych i zakochanych. Warto jednak pamiętać, by ten dzień nie był jedynie jeszcze jedną okazją do przelotnego zatrzymania się na naszych uczuciach, lecz stawał się okazją do pogłębienia wzajemnej miłości i życzliwości.
 7. W najbliższą niedziele składka na potrzeby parafialne, bo to już będzie trzecia niedziela lutego.
 8. Dziękujemy sprzątającym kościół za pracę i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny : Ruta Andrzej, Buszta Jan, Chudzik Marian, Chudzik Sławomir, Dzierżak Waldemar, Supiński Mieczysław, Wilczak Józef, Śliwa Jacek,
 9. W minionym tygodniu zostało wymienione całe nagłośnienie kościoła. Zniknęły więc głośniki ze ścian bocznych, a w zamian mamy tylko głośniki obok ołtarzy bocznych. Zainstalowano nowe mikrofony. Mamy nadzieję, że wszyscy parafianie, nawet ci ze słabszym słuchem będą wszystko słyszeć. Dotychczasowe nagłośnienie z naszego kościoła założymy w kaplicy cmentarnej, nagłaśniając przy okazji cały plac cmentarny.
 10. Na razie nie podamy kosztów tych inwestycji, gdyż nie zostały jeszcze przysłane faktury, które określą całkowite koszty tych prac- zarówno koszt zmiany ekranu, jak i koszt nagłośnienia. Musimy uzbroić się w cierpliwość, ale zapłata za te prace i tak nas nie minie.
 11. Do zrobienia pozostało nam odmalować prezbiterium, by nie było różnych odcieni, ale jednolity kolor.
 12. Na chórze pojawiło się także nowe urządzenie elektryczne wzmacniające nasze basy organowe. Jest to prezent naszego parafianina, który zastrzegł sobie anonimowość. Dziękujemy bardzo za ten sponsoring.
 13. Komunikat Pani Sołtys o nowych deklaracjach dotyczących śmieci. /przeczytać/
 14. Nasza wiara ma się opierać nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Pogłębieniu tego tematu służyć może również lektura katolickiej prasy czy książek o tematyce religijnej. Chciejmy po nie sięgać systematycznie, by móc roztropnie, ale też pewnie odpowiadać na pytania innych osób dotyczące naszej wiary. Prasę katolicką możemy nabyć na końcu ławek.

Intencje mszalne – 10.02.2014 – 16.02.2014 rok

 • Poniedziałek – godz. 17.00
  • + Michał Szumigraj od Rady Parafialnej
  • + Bogusławę Rejman od dzieci i męża
 • Wtorek – godz. 17.00
  • + Michał Szumigraj od Rady Sołeckiej
  • Dziękczynna za otrzymane łaski
 • Środa – godz. 17.00
  • + Jana I Józefę Rejman
  • + Stanisław, Władysław Biernat
 • Czwartek – godz. 17.00
  • + Stanisław Michno od syna
  • + Kazimierz Balawender z intencji córki
 • Piątek – godz. 17.00
  • + Maria Balawender z intencji córki
  • + Stanisławę Rybak w 16 rocznicę śmierci
 • Sobota – godz. 17.00
  • + Stanisławę Bem w 7 rocz. śmierci z intencji Krystyny
  • + Janina, Władysław Trąd
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Emil Bojda z intencji żony Emilii
  • Godz. 10.30
   • + Danuta Kiwała w rocznicę śmierci
   • + Eugenia i Bronisław Bałtowski od Rodziny
  • Godz. 15.00 – + Stanisław i Zofia Lęcznar