Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z III Niedzieli w ciągu roku – 25 stycznia 2015 roku

 1. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych.
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz.18.00. Będzie również msza święta we środę o godz. 7.00.
 3. W tym tygodniu patronują nam:
  • W poniedziałek – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła
  • We wtorek – bł. Jerzy Matulewicz, biskup
  • We środę – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin
  • W sobotę – św. Jan Bosko, prezbiter
 4. We wtorek spotkanie dla wszystkich gimnazjalistów.
 5. We środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. We czwartek po mszy świętej spotkanie biblijne dla wszystkich chętnych z parafii.
 7. W najbliższą niedzielę wypada pierwsza niedziela lutego. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Składka z przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji.
 9. Dziękujemy wyznaczonym Rodzinom za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Kulka Stanisław, Turek Krzysztof, Haładyj Tadeusz, Tendej Marek, Bełz Tomasz, Bartnik Wiesław, Lęcznar Witold, Wajda Robert.
 10. Pragniemy poinformować, że składka z trzeciej niedzieli stycznia wyniosła 2300 złotych. Pieniądze te zostały wpłacone na konto parafialne.
 11. W gablocie parafialnej znajdują się plakaty informujące o rekolekcjach dla tegorocznych maturzystów oraz propozycja pielgrzymki do Włoch dla tegorocznych jubilatów świętujących okrągłe rocznice ślubu.
 12. Jest prasa katolicka. Prosimy o chętne włączanie się do grona czytelników prasy katolickiej Jest ‘Mały Gość Niedzielny” dla dzieci z najnowszą płytą Arki Noego, zaś w „Gościu Niedzielnym” wyczerpująca informacja o ostatniej pielgrzymce papieża Franciszka na Filipiny.