Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z IV Niedzieli w ciągu roku – 1 lutego 2015 roku

 1. Dziś – czwarta niedziela w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza składka na potrzeby archidiecezji.
 2. Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 i po południu o godz. 18.00 z poświęceniem gromnic Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.
 3. Od wtorku do soboty msze święte po południu o godz. 18.00.
 4. We wtorek wspominamy św. Błażeja
 5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie msza święta wieczorna.
 6. We czwartek , pierwszy czwartek miesiąca. Przeżywać go będziemy ze świętym Janem Pawłem II przygotowując się do uroczystości Intronizacji Relikwii świętego Papieża w naszej parafii w czasie parafialnego odpustu. Związku z tym zapraszamy wszystkich parafian na mszę świętą, a następnie na nabożeństwo w czasie którego będziemy zanosić nasze prośby i podziękowania do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania tych próśb i podziękowań. Jest to każe dzień modlitw o nowe i święte powołania do służby Bożej.
 7. W piątek, pierwszy piątek miesiąca. W godzinach przed południowych – od 8.30 – odwiedzimy chorych z naszej parafii, zaś poi południu od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji, zakończone nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych.
 8. Zarówno w czwartek, jak i w piątek godzinę przed mszą świętą będzie spowiedź święta. W tym miesiącu będzie tylko jeden ksiądz, więc prosimy by młodzież gimnazjalna przyszła do spowiedzi we czwartek.
 9. W sobotę, pół godziny przed mszą świętą różaniec w intencji parafii prowadzi Akcja Katolicka, zaś po mszy świętej poświęcimy się Pani Czarneńskiej z racji pierwszej soboty miesiąca.
 10. W najbliższą niedzielę po mszy świętej o godz. 15.00 będzie spotkanie Rady Parafialnej dotyczące planów pracy na 2015 rok.
 11. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Kozdroń Marek, Tryniecki Andrzej, Kochman Józef, Kochman Wiesław, Dubiel Lesław, Michno Krystyna, Rąb Wojciech, Kłoś Mirosław. Za złożone ofiary z racji sprzątania w kościele zostały pokryte koszty dekoracji na Boże Narodzenie, zakupione nowe gaśnice do kościoła, gdyż dotychczasowe straciły atest ważności ze względu na swój wiek. Zapłacono także Panu kościelnemu 500 złotych za pranie bielizny ołtarzowej oraz na środki chemiczne na bieżący rok.
 12. Zachęcamy Rodziny przyjmujące krzyż papieski nie tylko do obecności na mszy świętej, ale także skorzystania ze spowiedzi świętej. Jak już wspominaliśmy jest to okazja do pojednania się z Bogiem i ludźmi. Nie zmarnujmy tej okazji.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień. W „ Gościu Niedzielnym” płyta z dalszymi częściami filmu o św. Teresie a Avila. Zachęcamy do czytania.