Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z III Niedzieli Wielkanocy – 10 kwietnia 2016 roku

 1. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. Można również zaangażować się w jedną z grup apostolskich działającą przy parafii, w której odbywa się wspólnotowe czytanie i rozważanie Pisma Świętego. W tym tygodniu zapraszamy na takie spotkanie we środę po mszy popołudniowej.
 2. Dziś po mszach świętych zmiana tajemnic różańcowych oraz składka do puszek na Caritas.
 3. Róże Różańcowe i wszystkich parafian zachęcam dziś do modlitwy w intencji Ojczyzny o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta.
 4. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku msze święte o godz. 18.00.
  Będzie także msza święta rano o godz. 7.00 rano we czwartek, zaś w piątek i sobotę msza święta o godz. 17.00 i o godz. 18.00.
 5. We wtorek po mszy świętej spotkanie dla ministrantów.
 6. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy świętej spotkanie biblijne.
 7. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Program uroczystości w Gnieźnie i Poznaniu w gablocie.
 8. W najbliższą niedzielę składka na potrzeby parafialne.
  Rada Parafialna pragnie poinformować, że do tej pory na składkę celową, jakim jest zapłata za zrobioną wentylację kościoła złożyło 147 Rodzin.
  Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i zachęcamy pozostałe Rodziny do składania tych ofiar. Została zapłacona pierwsza rata w wysokości 25000 złotych.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  Marek, Andrzej Borcz, s. Bogusława i Doroty Wołoszyn, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Wola Dalsza 346a z; Justyna, Małgorzata Pondel, c. Andrzeja i Bernadety Pelc, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Czarna 227 – zapowiedź pierwsza.
  Wojciech, Tomasz Bieniasz, s. Andrzeja i Ireny, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 836 z: Justyna, Weronika Romanowska, c. Bogdana i Elżbiety, urodzona Rzeszów, zamieszkała Rzeszów, ul. Kujawska 13A/26 – zapowiedź pierwsza
 10. W tym roku kalendarzowym zacząłem remont w budynku gospodarczym. Został zmieniony układ pomieszczeń. Zrobiony został nowy magazyn, garaż na samochód, nowa salka oraz z dawnego garażu część pierwsza dużej sali. Wymagało to zburzenia części ścian, zrobienia nowych podciągów, zabezpieczenia dotychczasowych sufitów. Domurowane zostało nowe wejście. W środku przygotowana instalacja grzewcza z grzejnikami i wyprowadzonymi rurami do przyszłej kotłowni, wylana podstawa na komin grzewczy. Założono nową instalację elektryczną z nową tablicą rozdzielczą. Całość tego remontu kosztowała 25000 złotych. Z pieniędzy parafialnych zostało wziętych 2000 złotych, czyli ostatnia ofiara z marca – z trzeciej niedzieli miesiąca. Pozostałe pieniądze to 6000 złotych z ofiar składanych z racji peregrynacji Krzyża Papieskiego /za nabywane pamiątkowe obrazki/. Ofiara księdza proboszcza to kwota 15000 złotych z ofiar składanych w czasie wizyty duszpasterskiej, zaś pozostałe pieniądze czyli 2000 złotych to pieniądze ze składek parafialnych.
  Zrobiona nowa sala będzie nosić tytuł salki św. Jana Pawła II i będzie salką Akcji Katolickiej po jej doposażeniu. Akcja Katolicka będzie również odpowiadać za porządek dużej sali.
 11. Dziękujemy za zrobiony porządek w kościele oraz złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Ruta Andrzej, Szłapak Grażyna, Buszta Jan, Chudzik Marian, Państwo Mazur, Chudzik Sławomir, Dzierżak Waldemar, Supiński Mieczysław.
 12. Jest prasa na ten tydzień. Warto czytać tygodniki katolickie, bo one ukazują prawdziwą rzeczywistość naszych bieżących problemów.

INTENCJE MSZALNE – 11.04.2016 – 17.04.2016 rok

 • Poniedziałek – godz. 18.00
  • + Elżbieta Barnat w 1 rocznicę śmierci
  • + Zofia /greg./
 • Wtorek – godz. 18.00
  • + Stanisława /k/ Wilkoń od Zakładu Pogrzebowego Eden
  • + Zofia /greg./
 • Środa – godz. 18.00
  • + Stanisława /k/ Wilkoń od rodzeństwa zięca zmarłej.
  • + Zofia /greg./
 • Czwartek
  • Godz. 7.00 – + Zofia /greg/
  • Godz. 18.00
   • + Bronisław Lęcznar w 30 dzień po śmierci od córki Ewy i Lucjana
   • + Stanisław Michno w 12 rocznicę śmierci
 • Piątek
  • Godz. 17.00 – + Stanisław Michno w 12 rocznicę śmierci
  • Godz. 18.00 – + Zofia / greg/
 • Sobota
  • Godz. 17.00 – + Jan Frączek od zony Anieli
  • Godz. 18.00 – + Zofia / greg/
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Zofia / greg /
  • Godz.10.30 – + Janina Skrobacz od Rodziny
  • Godz.15.00 – + Józefa/ k/ Lęcznar w rocznicę śmierci