Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z II Niedzieli Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego – 3 kwietnia 2016 roku

 1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia.
 2. Dziś po mszy świętej o godz. 7.30 nabożeństwo adoracyjne podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz odmówimy akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu, zaś po sumie odmówimy tylko koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po mszy świętej wyjdziemy na zewnątrz kościoła, gdzie Straż Grobowa z Tryńczy- tzw. Turki zaprezentuje swój pokaz musztry, inaczej zwaną paradą Turków na parkingu kościoła. Dlatego prosimy nie parkować w tym miejscu przed sumą.
 3. Jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze święte o godz. 8.00 i o godz. 18.00.
  W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
 4. Od wtorku msze święte po południu o godz. 17.00 i o godz. 18.00.
 5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. We czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Nasze modlitwy złączymy z osobą św. Jana Pawła II prosząc o nowe i święte powołania do służby Bożej. Prosimy o składanie próśb i podziękowań za sprawą św. Jana Pawła II.
 7. W najbliższą niedzielę po mszach świętych zmiana tajemnic różańcowych oraz składka do puszek na Caritas.
  Intencje modlitewne dla Róż Różańcowych na kwiecień zawieszone w gablocie.
 8. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny.
 9. Dziękujemy Rodzinom za zrobiony porządek w kościele i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Dudzic Marek, Kazimierz Ruta, Stopyra Jacek, Skowronek Dawid, Balawender Zofia, Wołczyk Anna, Urban Piotr, Państwo Szyja.
 10. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.
 11. Jest prasa na ten tydzień. W „ Gościu Niedzielnym” płyta z śpiewaną wersją Koronki do Miłosierdzia Bożego” – zachęcamy do zakupu.
 12. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. Zechciejmy się włączyć w te uroczystości za pośrednictwem telewizji – cały program w mediach w gablocie kościoła.

INTENCJE MSZALNE – 04.4.2016 – 10.04.2016 rok

 • Poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
  • Godz. 8.00 – W intencji chorych z parafii
  • Godz. 18.00 – + Zofia Surowiec – /greg/
 • Wtorek
  • Godz. 17.00 – + Zofia /greg/
  • Godz. 18.00 – + Stanisława Wilkoń od córki Marii i wnuczki Agnieszki
 • Środa
  • Godz. 17.00 – + Zofia /greg/
  • Godz. 18.00 – + Stanisława Wilkoń od syna z Rakszawy
 • Czwartek
  • Godz. 17.00 – + Zofia /greg/
  • Godz. 18.00 – + Stanisława Wilkoń od córki Zofii z mężem
 • Piątek
  • Godz. 17.00 – + Zofia / greg /
  • Godz. 18.00 – + Stanisława Wilkoń od wnuczki Anny i wnuczka Krzysztofa
 • Sobota
  • Godz. 17.00 – + Zofia /greg/
  • Godz. 18.00 – + Stefania i Władysław Gala oraz + Zygmusia z intencji syna Stanisława
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Zofia /greg/
  • Godz. 10.30
   • + Józef Barnat
   • + Janiana Haładyj
  • Godz. 15.00 – + Adam Barnat z intencji mamy, siostry i brata