Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego – 27 marca 2016 roku

 1. Dziś Msza święta jeszcze o godz.10.30. Nie będzie mszy popołudniowej.
 2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze święte jak w każdą niedzielę. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w naszym kraju.
 3. Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
 4. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Od wtorku msze święte po południu o godz. 18.00.
 6. We wtorek po mszy świętej zapraszam Akcje Katolicką na spotkanie proszę także o obecność przedstawicieli Rady Sołeckiej i Rady Parafialnej.
 7. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. We czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Nasze modlitwy złączmy z osobą św. Jana Pawła II prosząc o nowe i święte powołania do służby Bożej. Prosimy o składanie próśb i podziękowań za sprawą św. Jana Pawła II.
 9. W piątek rano odwiedzę chorych z naszej parafii, zaś po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji. Możliwość spowiedzi świętej. Nabożeństwo pierwszo piątkowe, modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach i msza święta.
 10. W sobotę zapraszamy na różaniec pól godziny przed mszą świętą w intencji naszej parafii, zaś po mszy świętej ofiarujemy się Matce Najświętszej.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia, wspólnie koronkę będziemy odmawiać przed mszą świętą.
 12. W najbliższą niedzielę na sumie będziemy gościć Orkiestrę i Turków, czyli Straż Grobową z parafii Tryńcza. Po zakończonej mszy świętej będzie przed kościołem parada Turków. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej mszy świętej oraz pozostanie na tej paradzie.
  W niedzielę Miłosierdzia Bożego dzieci przynoszą do kościoła skarbonki Caritas.
 13. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca kwietnia. Po mszach nabożeństwo adoracyjne. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w następną niedzielę.
 14. Składka z Niedzieli Miłosierdzia na Seminarium Duchowne.
 15. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
 16. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy Rodziny: Falandysz Stanisław, Styś Robert, Styś Piotr, Pelc Julia, Ornat Bożena, Ornat Grzegorz, Broda Irena, Orłoś Krzysztof, Panek Stanisław, Norko Iwona, Państwo Maczuga, Balawender Tadeusz, Balawender Sławomir.
 17. Jest prasa katolicka w zwiększonej ilości, ale w tej samej cenie po 5 złotych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 18. Życzenia organizacji i osób fizycznych….
 19. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi.
  Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.
  Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.
  Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

INTENCJE MSZALNE – 28.03.2016 – 03.04.2016 r.

 • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
  • Godz. 7.30 – + Maria Hodór w 6 rocznicę śmierci od Rodziny
  • Godz. 10.30
   • + Teresa Ochędowska w 10 rocznicę śmierci
   • + Tomasz, Alfred , Waldemar Sroczyk
  • Godz. 15.00 – + Anna Napieralska od córki Elżbiety z mężem
 • WTOREK – godz. 18.00 – + Józef Bar w 6 rocznicę śmierci
 • ŚRODA – godz. 18.00
  • W intencji proszących i dziękujących Matce Bożej Nieustającej Pomocy
  • + Stanisław i Emilia Bieniasz
 • CZWARTEK – godz. 18.00 – + Janusz Skrobacz od bratowej Kasi z Rodziną
 • PIĄTEK – godz. 18.00
  • + Zofia Surowiec – początek gregorianki
  • W intencji zmarłych polecanych w wypominkach
 • SOBOTA – godz. 18.00
  • + Zofia /greg/
  • + Józef Trojnar od zony w rocznicę śmierci.
 • NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
  • Godz. 7.30 – + Zofia / greg/
  • Godz. 10.30
   • + Aniela , Franciszek Król
   • + Helena, Kazimierz Głowiak
  • Godz. 15.00 – + Bartłomiej Sroczyk