Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Palmowej – czyli Męki Pańskiej – 20 marca 2016 roku

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
 2. Dzisiejsza składka na potrzeby parafialne. Po południu o godz. 16.00 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie msza święta.
  Dzisiaj po mszach świętych puszka na pomoc w organizacji Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji.
 3. W poniedziałek i wtorek msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00. W tych dniach spowiedzi w parafii Łańcut – Chrystus Król i we wtorek w Parafii Łańcut- Podzwierzyniec.
 4. Na wtorek bardzo prosimy parafian o uporządkowanie cmentarza. Tradycyjnie udamy się tam po pierwszej mszy świętej w poniedziałek wielkanocny.
 5. We środę zapraszamy wszystkich parafian na mszę świętą na godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś po mszy świętej nasza parafialna Droga Krzyżowa. Prosimy zabrać ze sobą świece. Trasa, jak co roku. Niech to nabożeństwo wprowadzi nas w czas powagi i modlitwy całego Kościoła za wielkie dzieło Zbawienia. Prosimy strażaków o zabezpieczenie drogi i asystę w czasie trwania nabożeństwa. Zapraszamy ich także do służby przy Grobie Pańskim.
 6. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
  Wieczorem mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego też, mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw.
  Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana w naszej parafii o godz. 18.00.
  Po skończonej liturgii uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do godz. 23.00.
  Ministranci w Wielki Czwartek zgromadzą się w kościele o godz. 16.30 by przećwiczyć procesje Triduum Paschalnego.
 7. W Wielki Piątek od godz. 8.00 – przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w ciemnicy – do godz. 18.00.
  Porządek adoracji wywieszony będzie w gablocie.
  Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz.18.00, zaś po skończonym nabożeństwie i przeniesieniu Pana Jezusa do grobu, rozpocznie się adoracja krzyża połączona ze śpiewem Gorzkich Żali. Adoracja do 23.00.
 8. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu, podobnie jak to było w Środę Popielcową, gdy rozpoczynaliśmy czas przygotowania do uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcamy również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłku, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu w niedzielny poranek.
 9. W Wielka Sobotę w godzinach od . 8.00 do godz. 19.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim według wywieszonego porządku. Prosimy o zapoznanie się z nim. Błogosławieństwo pokarmów w kościele o godz. 9.00. 10.30 i o godz. 12.00.
  Zawodzie – godz. 10.00, zaś przy Alei Pysiowej – dla Kołków o godz. 11.00.
 10. Wielka Sobota jest dniem, w którym nie sprawuje się mszy św. w ciągu dnia, lecz dopiero późnym wieczorem. Wigilię Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00.
  Prosimy zabrać ze sobą paschaliki oraz naczynia na wodę święconą. Adoracja do 23.00.
 11. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00 z uroczystą procesją wokół kościoła. Następna msza święta o godz. 10.30. Nie będzie mszy świętej popołudniowej.
 12. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! Bardzo prosimy by wyznaczone na ten tydzień Rodziny zaopiekowały się kościołem w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę po skończonej adoracji. Do tej pracy prosimy: Kłoś Mirosław, Lęcznar Krzysztof, Kiwała Stefan, Rajzer Mieczysław, Rajzer Paweł, Panek Dariusz, Lęcznar Stanisław, Cisek Julian, Welc Piotr, Źrałka Piotr, Łyczko Krystyna, Kozdroń Maria, Chudzik Jadwiga, Babiarz Lucjan. Lęcznar Lucyna.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH – 21.03.2016 – 27.03.2016 r.

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – + Stefania Rejman od Janusza i Marii ze Stalowej Woli
  • Godz. 18.00 – + O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Kamila z okazji 18 rocznicy urodzin od Rodziców
 • Wtorek
  • Godz. 7.00 – + Grzegorz Piela – intencja pogrzebowa
  • Godz. 18.00 – + O potrzebne łaski w życiu dla Krystiana z okazji 18 rocznicy urodzin od Rodziców
 • Środa – godz. 18.00
  • + Stanisław Buk w 20 rocznicę śmierci
  • + Stefania, Roman, Antoni
 • Wielki Czwartek
  • Godz. 18.00 – W intencji kapłanów pracujących w naszej parafii od samego jej początku do dziś od Akcji Katolickiej.
 • Wielka Sobota
  • Godz. 19.00 – + Ryszard Tomasik od żony z rodziną
 • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
  • Godz. 6.00 – + Zofia i Stefan Górak
  • Godz. 10.30
   • W intencji parafian
   • + Janusz Skrobacz od Róży Emilii Bojda