Ogłoszenia duszpasterskie z III Niedzieli Wielkanocy – 19 kwietnia 2015 roku

 1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który przeżywać będziemy pod hasłem : „ Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Przypominają nam one, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia.
 2. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Składka na potrzeby parafialne.
 3. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 4. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – msza święta. Po mszy świętej spotkanie biblijne dla chętnych na plebanii.
 5. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem.
 6. W piątek na godzinę 16.30 zapraszamy Rodziców i dzieci klasy drugiej na wspólne spotkanie.
 7. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje. Po mszy świętej procesja wokół kościoła do krzyża misyjnego w intencji rolników i pracujących na roli. Zachęcamy parafian do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.
 8. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.
 9. Składka z ostatniej niedzieli kwietnia na pomoc w organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie -2016 roku.
 10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Damian, Paweł Kasprzyk, s. Waldemara i Danuty Kulka, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 218 z: Barbara, Genowefa Kulka, c .Leszka i Bogumiły Kochman, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Wola Mała 16A – zapowiedź pierwsza
 11. Dziękujemy sprzątającym kościół za zrobiony porządek . Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Łukasz Zbigniew, Panek Julia, Państwo Hołota i Piekarz, Lech Krystyna, Państwo Tomasik, Augustyn Andrzej, Malicki Janusz, Pelc Franciszek.
 12. Na parkingu został dostarczony tłuczeń od właściciela Zakładu Pogrzebowego „ Eden” z Żołynii, który rozsypiemy dopiero gdy spadnie deszcz i będzie wiadomo gdzie go wykorzystać. Za ten dar dziękujemy.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.
 14. Ogłoszenie o pielgrzymce… Stowarzyszenia „Klub Abstynecki” w Krzemienicy… itd.

INTENCJE MSZALNE – 20.04.2015 – 26.04.2015 rok

 • Poniedziałek
  • + Zenon, Ryszard
  • + Zofia Surowiec od Rodziny Jurek
 • Wtorek
  • Dziękczynna za 50 lat życia małżeńskiego Józefy i Edwarda z prośbą o potrzebne łaski do dalszego życia
  • + Zofia Surowiec od wnuczki z Rodziną
 • Środa
  • + Kazimierz Kulka intencja od zony i synów
  • + Zofia Surowiec od wnuczki z Rodziną
 • Czwartek
  • + Zofia Surowiec od Rodziny Kowalskich
  • + Za zmarłego męża Józefa i brata Władysława
 • Piątek
  • + Zofia Surowiec od Rodziny Bojdów
  • + Aniela Zawisza i Daniel Wiesław
 • Sobota
  • + Zofia Surowiec od Rodziny Cyrnek z Łukawca
  • + Za zmarłych Rodziców: Tomasza i Marię ( zostanie odprawiona poza parafią)
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • godz. 10.30
   • + Adam Barnat – intencja od brata
   • + Władysław Ornat
  • godz. 15.00 – + Józefę Lęcznar w rocznicę śmierci