Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z IV Niedzieli Wielkanocnej – 26 kwietnia 2015 roku

 1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas mszy świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania oraz przeżywanego w naszej Ojczyźnie Tygodnia Modlitw o Powołania.
 2. Dzisiejsza składka na organizacje Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.
 3. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 4. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. U nas o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie msza święta.
 5. W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy dzieci i Rodziców klasy drugiej na spotkanie.
 6. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. W godzinach rannych odwiedzimy chorych, zaś po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji i możliwość spowiedzi świętej. Następnie polecimy się Sercu Bożemu i rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.
 7. 1 maja, tj. w piątek, wspominamy św. Józefa Robotnika. Decyzją Episkopatu Polski można spożywać pokarmy mięsne.
 8. W najbliższą sobotę , ze względu na celebrację niedzieli wielkanocnej, Uroczystość Liturgiczna Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  W związku z tym w sobotę porządek mszy świętych do południa, jak w każdą niedzielę, zaś po południu msza święta o godz. 18.00 z nabożeństwem majowymi i ofiarowaniem się Pani Czarneńskiej.
 9. W sobotę 2 maja obchodzimy też Dzień Flagi Narodowej. Niech w każdym domu, jeśli tylko posiadamy, zostanie zawieszona narodowa flaga, jako symbol szacunku do Ojczyzny w której przyszło nam żyć. Pamiętajmy także o Polakach, którzy opuścili nasz kraj w poszukiwaniu pracy.
 10. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 15.00 nabożeństwo majowe, a następnie msza święta.
 11. Składka z przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji.
 12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Damian Kasprzyk z Czarnej z: Barbara Kulka z Woli Małej – zapowiedź druga.
 13. Dziękujemy parafianom za zrobiony porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Krzeszowiec Krzysztof, Dziadosz Edward, Gala Zbigniew, Kot Dariusz, Michno Stanisław, Kopeć Józef, Ulhurski Bartosz, Gunia Janusz.
 14. Pragniemy poinformować parafian, że składka z trzeciej niedzieli kwietnia wyniosła 2500 złotych. Z tych pieniędzy – 2000 złotych przeznaczyliśmy na renowację konfesjonałów, zaś 500 złotych zostało wpłacone na konto parafialne. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 15. Starostwo Powiatowe przysłało nam zgodę na podjęcie prac przy dachu na plebanii. Możemy więc podjąć te prace już od maja. Warunkiem ich rozpoczęcia są fundusze na ten cel składane przez parafian. Bardzo prosimy o składanie tych ofiar, gdyż ta inwestycja musi być rozpoczęta i zakończona w krótkim czasie i nie możemy jej zostawić rozpoczętej na następny rok.
 16. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania. Jest też „ Mały Gość Niedzielny”

INTENCJE MSZALNE – 27.04.2015 – 03.05.2015 r.

 • Poniedziałek
  • + Adam Barnat
  • + Zofia Surowiec od Rodziny Hadór z Palikówki
 • Wtorek
  • + Zofia Surowiec od Rodziny Chmiel z Rakszawy
  • + Andrzej Gargała od kolegi Franciszka
 • Środa
  • + Kazimierz Głowiak
  • + Andrzej Gargała od Rodziny Michalików i Bobków
 • Czwartek
  • Dziękczynna w 30 rocznicę ślubu z prośbą o dalszą opiekę i Błogosławieństwo Boże
  • + Aniela, Franciszek, Filomena
 • Piatek
  • W intencji chorych z parafii
  • + Janina i Adam Błajdo oraz + Zofię Pięciak od Anety Pięciak
 • Sobota – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski
  • Godz. 7.30 – O zdrowie i błogosławieństwo Boże w życiu dla Magdaleny
  • Godz. 10.30
   • + Antoni Dudzic
   • + Elżbieta Barnat od syna Krzysztofa z Rodziną
  • Godz. 18.00 – + Adam Mastyj od Rodziców
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w mininym tygodniu
  • Godz. 10.30
   • W intencji chrzczonej Mai i jej Rodziców
   • + Grzegorz Piela / początek gregorianki /
  • Godz. 15.00 – + Jan Frączek intencja od żony Anieli.