Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z III Niedzieli Wielkiego Postu – 23 marca 2014 r.

 1. Dzisiaj po południu o godz. 15.30 msza święta, a następnie Gorzkie Żale.
 2. W tym tygodniu rozpoczyna się w naszym dekanacie wizytacja kanoniczna księdza abpa Józefa Michalika. Związku z tym msze święte we wtorek i czwartek będą tylko rano o godz. 7.00, zaś w poniedziałek i środę tradycyjnie o godz. 17.00.
 3. Od piątku rozpoczynamy rekolekcje w naszej parafii, które poprowadzi ks. Krzysztof Szczygielski – proboszcz parafii Michałówka za Radymnem. Bardzo prosimy o liczny i owocny udział w tych ćwiczeniach duchownych. Podajemy program rekolekcji (zobacz tutaj)
 4. W czasie rekolekcji będzie zbierana składka na mszach świętych dla księdza rekolekcjonisty.
 5. We wtorek wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest ona zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, by życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marek, Leszek Haładyj z Czarnej z: Agnieszka, Małgorzata Bułaś z Lipnika, parafia Sietesz – zapowiedź druga.
 7. W zakrystii można nabywać baranki i paschaliki, które są formą jałmużny postnej firmowanej przez Caritas.
 8. Przypominamy o zapisach na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 17-18 maja.
 9. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu , ale wieczorem po zakończeniu nabożeństw prosimy Rodziny: Kuszaj Marcin, Kopeć Marian, Łukasz Zbigniew, Panek Julia, Lech Krystyna, Państwo Tomasik i Hołota, Augustyn Andrzej.
 10. W ostatnia niedzielę na potrzeby parafialne została złożona ofiara w wysokości 2100 złotych, która została przeznaczona na prace przy kaplicy cmentarnej. Za wykonane prace kosztowały parafie 2500 złotych.
 11. Trwają prace przy kaplicy. Został wypoziomowany teren i położona kostka. Będzie również trzeba położyć nowa płytę odbojową wzdłuż murów kaplicy. Jak pogoda pozwoli w nadchodzącym tygodniu powstanie konstrukcja wiaty. Wozimy także ziemię , aby wyplantować teren obok kaplicy.
 12. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na posadzkę w kościele. Do tej pory ofiarę złożyło 106 Rodzin sumę 21700 złotych. Zachęcamy do dalszych ofiar.
 13. Jest prasa katolicka. Zarówno tygodnik „Niedziela”, jak i tygodnik „ Gość Niedzielny” zawierają książkę pt.” Pasja”. Są to spisane objawienia błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich, która przez wiele lat była przykuta do łózka, nigdy sama nie przeczytała Biblii, a jej wizje zawierają szczegółowe opisy Ziemi Świętej oraz wydarzeń przedstawionych w Biblii. Na podstawie tych objawień Mel Gibson nakręcił głośny film o męce Jezusa. Cena tygodników wraz z książka 6 złotych. Warto z niej skorzystać przeżywając czas Wielkiego Postu.

INTENCJE MSZALNE – 24.03.2014 – 30.03.2014 r.

 • Poniedziałek – godz. 17.00
  • + Rodziców: Tomasza i Marię
  • + Kazimierz Kulka od koleżanek i kolegów z pracy syna
 • Wtorek – godz. 7.00
  • W intencji proszących i dziękujących Matce Bożej Nieustającej Pomocy z racji Nowenny
  • W intencji zmarłych z Rodziny za których nikt się nie modli
 • Środa – godz. 17.00
  • W intencji Rodziców zmarłego Kacperka o dar wiary i nadziei w życiu od Rodziców z Przedszkola nr. 1.
  • + Kazimierz Kulka – intencja z racji pogrzebu
 • Czwartek – godz. 7.00
  • W intencji Rodziców zmarłego Kacperka o dar wiary i nadziei w życiu od Rodziców z Przedszkola nr. 1.
  • + Kazimierz Kulka – intencja z racji pogrzebu
 • Piątek
  • godz. 8.00 – + Anna i Maria Lęcznar
  • godz. 17.00 – + Adam Mastyj od Rodziców
 • Sobota
  • godz. 8.00 – W intencji chorych z naszej parafii
  • godz. 17.00 – + Stanisław, Jan, Władysław
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – Z okazji 18 rocznicy urodzin Jakuba z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w życiu – intencja od dziadków
  • Godz. 10.30 – + Janina i Edward Skrobacz
  • Godz. 15.30 – O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Bronisławy.

W tym tygodniu zmarł śp. Kazimierz Kulka – polećmy jego dusze Panu Bogu: Wieczne odpoczywanie …