Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z II Niedzieli Wielkiego Postu – 16 marca 2014 r.

 1. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Pamiętajmy, że każdy z nas może stawać się misjonarzem w swoim środowisku pracy i w swojej rodzinie, dzieląc się darem wiary, który otrzymaliśmy. Po mszach świętych zbiórka do puszek na misje AD GENTES.
 2. Dzisiejsza składka na potrzeby parafialne Ofiary dzisiaj złożone z racji trzeciej niedzieli miesiąca pójdą na prace przy kaplicy cmentarnej, które przed niedzielą zostały rozpoczęte.
 3. Przypominamy, że po południu o godz. 15.30 msza święta, a po niej Gorzkie Żale.
 4. Pani Sołtys przypomina o Zebraniu Wiejskim o godz. 9.00.
 5. Kontynuujemy Nowennę do św. Józefa do środy, 19 marca. W tym dniu Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Polecamy naszego abpa Józefa Michalika oraz wszystkich ojców.
 6. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 17.00.
 7. We czwartek poł godziny przed mszą świętą wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Okazja do adoracji i modlitwy o dobre przeżycie Wielkiego Postu. O godz. 17.00 msza święta.
 8. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a następnie msza święta.
 9. Przypominamy o zapisach młodzieży na Spotkanie Młodych w Leżajsku.
 10. Czas Wielkiego Postu to okazja do nawrócenia i rachunku sumienia naszego życia. Służyć temu mają także rekolekcje przeżywane w tym okresie. By móc w nich uczestniczyć musi być w nas chęć uczestnictwa i czas, dlatego informujemy, że w naszej parafii rozpoczną się od 28 marca – do 30 marca / piątek, sobota i niedziela/. Zaplanujmy wiec tak te dni, aby każdy z nas mógł z nich skorzystać.
 11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marek, Leszek Haładyj, s. Stanisława i Janiny Chorzępa, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 792 z: Agnieszka, Małgorzata Bułaś, c. Józefa i Anny Drozd, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Lipnik 6a, parafia Sietesz – zapowiedź pierwsza
 12. Caritas Archidiecezji Przemyskiej w akcji Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym rozprowadza, jak co roku wielkanocne paschaliki w cenie 7 złotych oraz wielkanocne baranki w cenie 5 złotych. Można je nabywać w zakrystii. Pamiętajmy, że chodzi tu o naszą pomoc i naszą jałmużnę wielkopostną.
 13. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Sebzda Stanisław, Dec Krzysztof, Kozdroń Andrzej, Hadław Stanisław, Fidor Janusz, Borowiec Marian, Państwo Gołojuch i Mazurkiewicz, Państwo Augustyn i Jurkiewicz.
 14. W tym tygodniu zostały wypłacone pieniądze za nowe nagłośnienie w kościele. Całkowity koszt, to suma 23 000 złotych. Pieniądze te zostały przelane z konta parafialnego, na którym z roku 2013 oprócz pieniędzy na ogrzewanie / 11586 złotych/, parafia posiadała do dyspozycji kwotę 25303 złotych. W tej sumie 10 000 złotych to ofiara Pana Andrzeja Pelca.
 15. Jest nowa prasa katolicka. Zachęcamy do czytania. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”

INTENCJE MSZALNE – 17.03.2014 – 23.03.2014 r.

 • Poniedziałek – godz. 17.00
  • O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla ks. Władysława Piętowskiego.
  • + Zenon i Ryszard
 • Wtorek – godz. 17.00 – W intencji proszących Matkę Nieustającej Pomocy z ostatniej Środowej nowenny
 • Środa – godz. 17.00
  • + Józef Ząbek
  • + Mieczysław Kiwała od siostry Emilii
 • Czwartek – godz. 17.00 – Helena i Józef Barnat w 20 rocznicę śmierci
 • Piątek – godz. 17.00
  • Dziękczynna za łaski otrzymane w życiu Gabrieli z okazji 20 rocznicy chrztu z prośbą o błogosławieństwo Boże i umocnienie darów Ducha Świętego.
  • + Józef Bar w 4 rocznicę śmierci
 • Sobota – godz. 17.00
  • + Józefę Pelc
  • + Józef i Władysław
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Stanisław Buk w rocznicę śmieci
  • Godz. 10.30 – + Maria Hodór w 4 rocznicę śmierci od Rodziny
  • Godz. 15.30 – + Józef Gromek w 3 rocznicę śmierci