Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z I Niedzieli Wielkiego Postu – 9 marca 2014

 1. Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Przeżyliśmy pierwszą Drogę Krzyżową, a dziś po południu odprawimy Gorzkie Żale. Przypominamy, że o godz. 15.30 jest najpierw msza święta, a po niej wspomniane nabożeństwo z kazaniem pasyjnym. Składamy się na kwiaty go Grobu Pańskiego.
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 17.00.
 3. We wtorek rozpoczniemy nowennę do świętego Józefa, zaś po mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej. Na to spotkanie zapraszamy także wszystkich chętnych parafian, którzy chcieliby pogłębić swoje zainteresowanie Pismem Świętym. Raz w miesiącu chcemy czytać teksty biblijne i tłumaczyć je w oparciu o szczegółowe komentarze.
 4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie msza święta.
 5. We czwartek , pierwsza rocznica wybory papieża Franciszka na Stolicę Piotrowa. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencjach.
 6. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej msza święta. Prosimy Rodziców o pomoc by w tym nabożeństwie uczestniczyło jak najwięcej dzieci i młodzieży. Niech obecność starszych i rodziców będzie też świadectwem, że mamy za co Bogu dziękować.
 7. W najbliższą niedzielę Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – /przeczytać słowo bpa Mazura/ (zobacz na stronach Episkopatu Polski)
 8. Składka z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Po południu msza święta o 15.30 i Gorzkie Żale. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. Przypominamy, że dniach 11-13 kwietnia odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku. W spotkaniu mogą uczestniczyć młodzi, która ukończyła minimum 16 lat życia oraz starsi. Chętną młodzież z naszej parafii prosimy zgłaszać do 19 marca, bo chcemy z całego dekanatu zorganizować autokar dla młodych. Cena uczestnictwa 35 złotych. Zapisy w zakrystii u Pana kościelnego. Przy zapisie wpłacamy 5 złotych, zaś pozostałą sumę w Leżajsku przy rejestracji uczestników. Szczegółowe informacje o spotkaniu na plakacie w gablocie.
 10. Ogłoszenia Pani Sołtys dotyczące: Zebrania wiejskiego, podatku oraz organizowanego wyjazdu religijno–turystycznego do Częstochowy i innych miejscowości / przeczytać /
 11. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy Rodziny: Państwo Leja, Państwo Piela, Chmiel Jacek, Kuszaj Janina, Józefczyk Stanisław, Witek Marian, Buk Zygmunt, Rybak Bronisław. Bardzo prosimy, by po sprzątaniu zgłaszać ewentualne potrzeby bądź usterki jakie się pojawiły w naszej świątyni. Ostatnio całkiem przypadkowo odkryliśmy, że w łazience, w części dolnej naszego kościoła, został urwany uchwyt od podgrzewacza wody i trzeba wymieni całe urządzenie, bo to są rzeczy plastikowe i nie da się ich naprawić.
 12.  Jest prasa katolicka na ten tydzień. Warto zajrzeć, gdyż mamy wiele treści związanych z Wielkim Postem i aktualnymi problemami chrześcijan.

INTENCJE MSZALNE – 10.03. 2014 – 16.03.2014 r.

 • Poniedziałek
  • + Stanisław Braś – intencja z racji pogrzebu
  • + Władysław i Józef
 • Wtorek
  • + Mieczysław Grzesik w 6 rocz. śmierci od zony
  • + Rodziców: Tomasza i Marię
 • Środa
  • + Stanisław Braś od córki z Rodziną
  • + Maria, Franciszek i Józef
 • Czwartek – O łaskę nawrócenia dla Agnieszki
 • Piątek – W intencji chorych z parafii
 • Sobota
  • W intencji Bogu wiadomej
  • O zdrowie i błogosławieństwo w życiu dla Bronisława
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Stanisław Bras od syna Zbigniewa
  • Godz. 10.30 – + Natalia Skrobacz z intencji Rodziny
  • Godz. 15.30 – O łaskę zdrowia dla Marii i Janiny