Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z VIII Niedzieli w ciągu roku – 2 marca 2014

 1. Dzisiejsza, ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem. W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczniemy już okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli Wielki Post. Dziś zaś po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczyna się także Tydzień Trzeźwości. W naszej świątyni gościmy alumna Seminarium Duchownego z Przemyśla, który złożoną dziś składkę zawiezie do tej uczelni, na jej utrzymanie.
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 17.00. Jutro będzie także msza święta o godz. 7.00.
 3. We wtorek wspominamy św. Kazimierza królewicza. Pamiętajmy o solenizantach i polećmy ich w naszych modlitwach.
 4. W najbliższą środę – Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W tym dniu msze święte: rano o godz. 8.00 i po południu o godz. 17.00. Na mszach świętych poświęcenie i posypanie głów popiołem na znak rozpoczynającej się pokuty w Kościele. Nie zapominajmy też o naszych domownikach, którzy nie mogą być z nami o zabieraniu popiołu do naszych domów.
 5. We środę odprawimy także Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś po mszy świętej dla wszystkich chętnych parafian, a dla klas gimnazjalnych oraz ich Rodziców obowiązkowo – zostanie wyświetlony w naszej świątyni film dotyczący przeżywania naszego spotkania z Chrystusem w Eucharystii.
 6. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
 7. Apel Arcybiskupa Skworca – przeczytać.
 8. Od Środy Popielcowej do najbliższej niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty (tzw. Suche Dni)
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji w naszym kościele będzie trwała od godz.16.00 do godz. 17.00. Możliwość spowiedzi świętej. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszo-czwartkowe, a następnie msza święta.
 10. W pierwszy piątek miesiąca, 7 marca, od godz. 8.30 będziemy odwiedzać chorych z naszej parafii, zaś po południu od godz. 16.00 do godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – możliwość spowiedzi świętej. O godz. 17.00 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa z aktem ofiarowania, następnie Droga Krzyżowa, a po niej od msza święta.
 11. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił dla nas Ksiądz Diakon z diecezji rzeszowskiej, przebywający na praktyce w parafii Medynia Głogowska. Związku z tym ulegnie zmianie porządek popołudniowy naszej niedzieli. Za tydzień i w pozostałe niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30 będzie najpierw msza święta, a po niej dopiero Gorzkie Żale. W czasie wspomnianego nabożeństwa składka na Kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. Za udział w każdym z tych nabożeństw / Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali / możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.
 13. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Bucki Jan, Homa Grzegorz, Wawro Czesława, Kowalski Jan, Kępa Grażyna, Pasierb Lucjan, Teichman Władysław, Państwo Uriasz.
 14. Jak informowaliśmy, z wyciętego drzewa na cmentarzu nie udało się pozyskać wszystkich potrzebnych elementów konstrukcji dachowej. Brakujące drzewo zostało zamówione i już jest na placu plebańskim. Koszt tego dostarczonego drzewa to suma 2050 złotych. Pieniądze te zostały pokryte z ofiary parafianina z Czarnej, który prosił by nie podawać jego nazwiska.
 15. Jest prasa katolicka na ten tydzień . Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 03.03.2014 – 09.03.2014 r.

 • Poniedziałek
  • – godz. 7.00 – W intencji Rodziców zmarłego Kacperka o dar wiary i nadziei na dalsze życie – intencja z racji pogrzebu
  • – godz. 17.00 – + Irena Braś oraz + Józef od siostry i bratowej
 • Wtorek – godz. 17.00
  • W intencji Rodziców zmarłego Kacperka o dar wiary i nadziei na dalsze życie – intencja z racji pogrzebu
  • + Janina i Jan Tasior – intencja od syna i Rodziny
 • Środa
  • godz. 8.00 – O szczęśliwą wieczność dla Kacperka od Rodziny Figurów
  • godz. 17.00 + Annę i Józefę Bieniasz – intencja od siostry
 • Czwartek – godz. 17.00
  • + Anna i Jan Bieniasz oraz + Anna Wilk
  • + Stanisław Braś – intencja z racji pogrzebu
 • Piątek – godz. 17.00
  • Dziękczynna za pomyślny przebieg zabiegu z prośbą o łaskę zdrowia i opiekę Matki Najświętszej
  • + Stanisław Braś – intencja z racji pogrzebu
 • Sobota – godz. 17.00
  • + Irena Braś w 1 rocznicę śmierci od córki z Rodziną
  • + Helena i Wiesław Sowa
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Edward Zdeb – intencja od żony
  • Godz. 10.30 – + Helena Kiwała
  • Godz.15.30 – + Mieczysław Gromek w 6 rocz. śmierci od córki z Rodziną