Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z IV Niedzieli Adwentu – 21 grudnia 2014 roku

 1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.
 2. W poniedziałek msza święta rano o godz. 7.00 – roratnia. Nie będzie mszy świętej wieczorem, gdyż mamy ostatnią spowiedź w dekanacie, a po spowiedzi kapłańska wigilię. Prosimy Rodzinę przyjmującą krzyż ,o ile to jest możliwe, o obecność na tej mszy świętej. Jeżeli ktoś z parafian nie przystąpił jeszcze do spowiedzi informujemy, że spowiedź w poniedziałek w Łańcucie – u św. Józefa – Podzwierzyniec.
 3. We wtorek od godz. 8.30 będziemy odwiedzać chorych przed świętami Prosimy zgłaszać tych chorych parafian, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca. Msza święta popołudniowa o godz. 18.00. We wtorek prosimy Rodzinę w której będzie gościł krzyż o dostarczenie go do kościoła na mszę świętą popołudniową. Nastąpi przerwa w nawiedzeniu Rodzin. Krzyż ponownie ruszy do naszych domów 28 grudnia, tj. w niedziele po mszy świętej o godz. 15.00. We wtorek po mszy świętej spotkanie dla ministrantów.
 4. W środę – ostatnie „roraty” rano o godz. 7.00 . Nie będzie Mszy Świętej wieczornej,. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.
 5. O północy ze środy na czwartek zapraszamy na pasterkę. Składka na tacę podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Po pasterce tradycyjnie zachęcamy o pozostanie w kościele i wspólne łamanie się opłatkiem.
 6. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte tylko w godzinach dopołudniowych – godz. 7.30 i 10.30. Nie będzie mszy popołudniowej. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.
 7. W piątek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele, jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo owsa po mszach dopołudniowych. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 8. W sobotę msza święta o godz. 18.00. W tym dniu święto św. Jana Apostoła. Po mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 9. Najbliższa niedziela to Święto Świętej Rodziny. Składka z ostatniej niedzieli grudnia przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.
 10. W najbliższą niedzielę po mszy świętej o godz. 15.00 zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie. Chcemy podsumować całoroczną pracę, by na zakończenie starego roku poinformować parafian co się nam udało, a co jeszcze mamy do zrobienia.
 11. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy o zrobienie porządku we środę przed świętami i w sobotę przed niedzielą Świętej Rodziny. Do tej pracy zapraszamy Rodziny: Jurkowska Paulina, Pociask Marek, Barnat Helena i Magryś Ryszard, Kotula Tadeusz, Górak Andrzej, Państwo Wilczak, Kuźniar Leszek, Mach Teresa, Mach Jan, Pani Weber, Rusinek Mariusz.
 12. Jest prasa katolicka obszerniejsza w treści, stąd i cena jest większa. „ Niedziela” w cenie 10 złotych – zawiera w środku kalendarz oraz „ Gość Niedzielny” w cenie 7 złotych.

INTENCJE MSZALNE – 22.012.2014 – 28.12.2014 rok

 • Poniedziałek – godz. 7.00
  • + Wiesław Pietraszek od teściowej z Krzemienicy
  • + Emilia Lęcznar od Katarzyny z Rodziną.
 • Wtorek – godz. 18.00
  • + Anna i Józef Kluz
  • + Wiesław Pietraszek od Agaty i Marka ze Strzyżowa.
 • Środa – godz. 7.00
  • + Adam Barnat
  • + Władysław i Anna Tejchman w 46 rocznicę śmierci
 • CZWARTEK – BOŻE NARODZENIE
  • PASTERKA – + Wiesław i Władysław Panek oraz Za parafian
  • Godz. 7.30 – + Waleria i Jan Bieniasz
  • Godz. 10.30
   • + Anna i Antoni Lęcznar
   • + Janina i Bogdan Kluz
 • Piątek – Świętego Szczepana
  • Godz. 7.30 – + Anastazja Kulka
  • Godz.10.30
   • + Anna i Antoni Lęcznar
   • + Maria Hodór
  • Godz. 15.00 – + Za zmarłych z Rodziny Gala – polecanych w wypominkach.
 • Sobota – godz. 18.00
  • + Genowefa Pelc
  • + Wiesław Pietraszek od chrześnicy Elżbiety
 • NIEDZIELA ŚWIETEJ RODZINY
  • Godz. 7.30
   • W intencji Rodzin przyjmujących krzyż
   • + Albina i Andrzej Wawro od córki Anny
  • Godz. 10.30 – + Stefan Barnat od Rodziny
  • Godz. 15.00 – + Za zmarłych z Rodziny Witek polecanych w wypominkach.