Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z III Niedzieli Adwentu – 14 grudnia 2014 roku

 1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej mszy świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.
 2. Ze względu na rozpoczynające się spowiedzi adwentowe msze święte „ roratnie” opóźnimy o pół godziny. Przez ten tydzień msze święte o godz. 18.30. W sobotę będzie również msza święta rano o godz. 7.00.
 3. Trwa nawiedzenie krzyża w rodzinach. Wspierajmy rodziny przyjmujące krzyż, także naszą modlitwą.
 4. W środę rozpoczynamy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Wyrazem naszego zrozumienia, że mamy się wszyscy przygotować do świąt nie tylko materialnie, ale przeze wszystkim duchowo będzie nasza spowiedź adwentowa. Początek spowiedzi we środę od godz. 14.00 do godziny 18.00 z przerwą od godz. 16.00 do godz. 16.30. Zachęcamy do licznego skorzystania z sakramentu miłosierdzia i spróbujmy wytrwać w stanie łaski do świąt, a nie odkładać spowiedzi na ostatni moment. Wówczas taka spowiedź staje się tylko elementem tradycji, a nie naszym prawdziwym nawróceniem. O godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – msza święta wieczorna.
 5. Zachęcamy parafian do licznego udziału w „roratach”. Czas odprawiania tych mszy świętych jest o takiej porze, że zarówno uczące się dzieci i młodzież oraz osoby pracujące ,jeśli tylko chcą, mogą w nich uczestniczyć.
 6. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Jurek Kazimierz, Państwo Rejman i Tokarz, Rejman Leszek, Kulka Kazimierz, Mozgawa Andrzej, Gąsior Jan, Ruszel Waldemar.
 7. W najbliższą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Kończy się rok kalendarzowy. Rada Parafialna przypomina, że każda rodzina , w tym roku, miała złożyć na planowane prace w kościele po 200 złotych. Wszystkim Rodzinom, które to uczyniły dziękujemy, zaś tym, które nie uregulowały należności prosimy o dopełnienie tego zobowiązania.
 8. Jest prasa katolicka za ławkami . Nieustająco zachęcamy do czytania i zainteresowania się tygodnikami katolickimi. Jest także czasopismo „Chrześcijanin i Ty„ w cenie 2 złotych poświęcone rodzinie.
 9. Komunikat o badaniu…/ przeczytać/ Dla zainteresowanych więcej danych na tablicy ogłoszeń .

INTENCE MSZALNE – 15.12.2014 – 21.12.2014 r.

 • Poniedziałek – Godz. 18.30 – + Wiesław Pietraszek od koleżanek i kolegów z GS- u Czarna
 • Wtorek – Godz. 18.30 – + Wiesław Pietraszek od Stanisława i Rodziny Pietraszków z Krzemienicy.
 • Środa – Godz. 18.30
  • + Wiesław Pietraszek od Rodziny Puchałów z Kosiny
  • + Emilia Lęcznar od córki Zofii z mężem
 • Czwartek – Godz. 18.30
  • + Natalia Skrobacz w 5 rocznicę śmierci
  • + Wiesław Pietraszek od Rodziny Nowojskich z Łukawca
 • Piątek – Godz. 18.30
  • + Wiesław Pietraszek od kuzynki Władysławy z Rodziną z Rakszawy
  • + Emilia Lęcznar od Wójta Gminy i pracowników Gminy Czarna
 • Sobota
  • Godz. 7.00 – + Wiesław Pietraszek od Rodziny Szubartów z Krzemienicy
  • Godz. 18.30 – + Andrzej Balawender
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż minionego tygodnia.
  • Godz. 10.30 – + Janina, Franciszek Barnat od Katarzyny
  • Godz. 15.00 – + Anna i Paweł Grzesik