Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z II Niedzieli Adwentu – 7 grudnia 2014 roku

 1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Po mszach świętych zbiórka do puszek na Jego potrzeby.
 2. Dzisiejsza składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Trwa nawiedzenie kopi krzyża św. Jana Pawła II w naszych rodzinach. Przypominamy, że sensem tego wydarzenia jest okazja do spowiedzi i pełny udział przyjmującej rodziny we mszy świętej. Dopiero wówczas nasze modlitwy przy krzyżu z duchową obecnością św. Jana Pawła II będą miały swoją siłę.
  W zakrystii dla każdej rodziny przygotowany jest pamiątkowy obrazek.
 4. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w roratach. Apelujemy do Rodziców o zachętę i pomoc w większej gorliwości swoich dzieci w tych mszach świętych.
  Przypominamy, że roraty odprawiamy codziennie o godz. 18.00.
 5. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  Msze święte w naszym kościele rano o godz. 8.00 i po południu o godz. 18.00.
 6. W środę o godz. 18.00 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – na mszę świętą wieczorną.
 7. We czwartek msza święta będzie odprawiana rano o godz. 7.00 oraz po południu o godz. 18.00.
 8. W sobotę przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny. W tym dniu wspominamy św. Łucję – patronkę niewidomych i chorych na oczy. Msze święte rano o godz. 7.00 oraz po południu o godz. 18.00.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Radosław Paszkała z Sycowa, z: Żaneta Szubart z Czarnej – zapowiedź druga.
 10. W zakrystii się świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jak zwykle liczymy na wasze zrozumienie i hojność. Cena jednej świecy 5 złotych.
 11. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Rodzina Państwa Śliżak, Kozdroń Robert, Noworol Stefan, Niemczak Józef, Wilkoń Stanisław, Biernat Franciszek, Nowak Sławomir, Biernat Krzysztof.
 12. Wczoraj w liturgii wspominaliśmy świętego Mikołaja. Ten dzień w naszej tradycji związany jest z przekazywaniem sobie prezentów. Także nasza wspólnota parafialna otrzymała taki prezent. Jest to nowy kielich mszalny wraz z pateną, który zostanie dzisiaj poświęcony na sumie i w którym zostanie sprawowana msza święta. Ofiarodawcą tego kielicha jest Pan Andrzej Pelc, któremu gorąco dziękujemy.
 13. Przypominamy, że trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako forma pomocy krajom misyjnym. Można go składać na plebanii do 11 grudnia w godzinach popołudniowych. Dziś wychodząc z kościoła możemy zabrać folder, na którym mamy zaznaczone , co można oddać ,by się nie poniewierało w naszym domostwie.
 14. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do nabycia i czytania.

INTENCJE MSZALNE – 08.12.2014 – 14.12.2014 r.

 • Poniedziałek – Niepokalanie Poczęcie Najświętszej Maryi Panny
  • Godz. 8.00 – + Maria, Tomasz i Augustyn
  • Godz. 18.00 – + Stanisław Panek od żony
 • Wtorek – Godz. 18.00
  • + Aniela , Stefan, Alfred Kozdroń od Rodziny
  • + Stanisława Płoszaj w 18 rocznicę śmierci od Rodziny
 • Środa – Godz. 18.00
  • + Maria i Józef
  • + Aniela i Antoni Lęcznar
 • Czwartek
  • Godz. 7.00 – + Rodziców ; Bronisławę i Piotra z intencji córki Stanisławy
  • Godz. 18.00 – + Stefania i Julia Bester oraz + syn Andrzej – od Rodziny Bester ze Skołoszyna
 • Piątek – Godz. 18.00
  • + Maria i Paweł z intencji syna Franciszka
  • + Wiesław Pietraszek od sąsiadów Państwa Belter
 • Sobota
  • Godz. 7.00 – + Janina Bielecka
  • Godz. 18.00 + Stanisław i Władysław z intencji brata Franciszka
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż
  • Godz. 10.30 – + Stanisław Michno z Kmieci
  • Godz. 15.00 – + Kazimierz i Helena Głowiak