Ogłoszenia duszpasterskie z I Niedzieli Adwentu – 30 listopada 2014 roku

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym.
 2. Dziś także po mszy świętej o godz. 15.00 rozpoczniemy Nawiedzenie kopii Krzyża św. Jana Pawła II w naszych rodzinach. Zawierzymy św. Janowi Pawłowi II całą parafię i prosić będziemy o świętość naszych rodzin.
 3. Przypominamy, że rodzina przyjmująca krzyż ma się zaopatrzyć w pamiątkowy obrazek, który będzie dostępny w zakrystii i na zakończenie mszy świętej ma podejść do ołtarza, gdzie będzie poświęcony i odmówiona modlitwa w intencji rodziny.
 4. Związku z peregrynacją krzyża, w dni powszednie Adwentu , msza święta wotywna o Matce Bożej, czyli „roraty” odprawiana będzie o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła i z powrotem.
 5. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 6. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z racji wspomnienia św. Franciszka Ksawerego, do modlitwy w intencji misji świętych. Po mszy świętej spotkanie biblijne dla chętnych parafian.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy wszystkich parafian na mszę świętą, którą rozpoczniemy comiesięczne spotkanie ze św. Janem Pawłem w wygłaszanej homilii oraz w modlitwach, w których będziemy wypisywać nasze prośby i podziękowania kierowane do Boga za wstawiennictwem naszego wielkiego rodaka. Zachęcamy do składania tych wezwań do skrzynki za ławkami, która do tej pory służy do składania podobnych próśb i podziękowań w czasie nowenny do Matki Bożej. Będziemy się także modlić o powołania do służby Bogu w Kościele oraz polecać górników i bezrobotnych.
 8. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.30 odwiedzimy chorych naszej parafii, zaś od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu . W czasie adoracji, spowiedź święta zakończona nabożeństwem pierwszo piątkowym oraz mszą świętą.
 9. Z okazji wspomnienia św. Mikołaja, biskupa, zapraszamy na spotkanie mikołajkowe liturgiczną służbę ołtarza oraz RAM w piątek po mszy świętej.
 10. W sobotę na pół godziny przed mszą świętą Akcja Katolicka zaprasza na modlitwę różańcową w intencji naszej parafii , zaś po „roratach” polecimy się Matce Bożej Czarneńskiej.
 11. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
 12. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka w czasie mszy świętej na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 13. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Radosław, Piotr Paszkała, s. Jana i Lidii Brzyska, urodzony Syców, zamieszkały Syców 7 z: Żaneta, Adrianna Szubart, c. Janusza i Urszuli Kulka, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Czarna 277 – zapowiedź pierwsza.
 14. Dziękujemy sprzątającym kościół za pracę i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy Rodziny: Rejman Andrzej, Teichman Maria, Bytnar Andrzej, Rejman Józef, Michno Grzegorz, Styś Maciej, Rząsa Jan, Gargała Mirosław, Ślimak Maria.
 15. Od poniedziałku Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki świąteczne. Przy tej okazji składana ofiara będzie formą podziękowania Panu Adamowi za całoroczne prowadzenie śpiewu kościelnego.
 16. Organizatorzy pielgrzymki do Ziemi Świętej przypominają o zapisach. Program w gablocie przy ogrodzeniu.
 17. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego organizuje akcję w naszej Ojczyźnie zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Oddając wymienione rzeczy pozbywamy się kłopotu związanego z jego utylizacją , a zarazem dokładamy cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie. Zużyty sprzęt możemy składać na plebanii – już od poniedziałku do 11 grudnia włącznie w godzinach popołudniowych. W dniu 12 grudnia zostanie on przekazany wyznaczonej przez organizatorów firmie Green Office Ecologic.
 18. Podziękowanie za wybory Pana Wójta i radnych.
 19. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Warto poczytać opinii po ostatnich wyborach i nie tylko.

INTENCJE MSZALNE – 01.12.2014 – 07.12.2014 r.

 • Poniedziałek
  • + Kasper i Maria z intencji Anny
  • + Janina Kiwała od Rodziny z bydgoskiego
 • Wtorek
  • + Janina i Józef Kiwała od Rodziny Pozmat
  • + Franciszek i Józefa Ornat od Rodziny
 • Środa
  • + Stanisław Michno od żony
  • + Helena i Kazimierz Głowiak
 • Czwartek
  • + Janina Teichman od Rodziny Lęcznar
  • + Józef i Władysław
 • Piątek
  • W intencji chorych z parafii
  • + Stanisław Michno od dzieci
 • Sobota
  • Z okazji 18 rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej od dziadków
  • + Józefę i Jana Rejman
 • Niedziela
  • Godzina 7.30
   • W intencji Rodzin przyjmujących krzyż minionego tygodnia
   • + Stanisław Panek od Rodziny Kulków
  • Godzina 10.30
   • + Stefan Rejman w 15 rocznicę śmierci
   • + Stefan Bieniasz w 11 rocznicę śmierci
  • Godzina 15.00 – W intencji parafian

W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Grzegorza Piela. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…