Nawiedzenie Kopii Krzyża św. Jana Pawła II

Jan Paweł II z Krzyżem podczas Drogi Krzyżowej w 2005 rokuDrodzy Parafianie!

   Od I Niedzieli Adwentu rozpocznie się w naszej parafii Nawiedzenie Kopii Krzyża św. Jana Pawła II, które stanowią żywe relikwie obecności i wstawiennictwa tegoż świętego w dzisiejszych czasach. Nawiedzenie to ma na celu przygotowanie naszej parafii do przyjęcia relikwii św. Jana Pawła II, które nastąpi w dniu odpustu parafialnego w 2015 roku. W tym dniu również abp. Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski poświęci pomnik św. Jana Pawła II, który stanie przed naszą świątynią. Nawiedzenie rozpoczniemy od Państwa Rejman na Zawodziu. Każda Rodzina swoje nawiedzenie krzyża rozpoczyna udziałem we mszy świętej w kościele parafialnym, gdzie zostanie poświęcony i przekazany pamiątkowy obrazek i modlitwa błogosławieństwa dla rodziny. Następnie rodzina ta udaję się do domu sąsiadów, gdzie jest obecny krzyż i przenosi go do swojej rodziny.

   Wraz z Krzyżem św. Jana Pawła II będzie towarzyszył specjalnie przygotowany rytuał, według którego będziemy mogli przeżyć to duchowe spotkanie i modlitwę w naszym domu.

krzyz-papieski-w-parafii-munina   Naszemu duchowemu przygotowaniu do przewidzianych uroczystości będą odprawiane nabożeństwa pierwszoczwartkowe podczas których możemy pisać na kartkach nasze prośby, błagania i podziękowania św. Janowi Pawłowi. Zapisane karteczki wrzucamy do skrzyni z prośbami do Matki Bożej Niestającej Pomocy. Będziemy je wyczytywać przed ołtarzem z wystawionym Najświętszym Sakramentem.

   Uroczysty charakter tego dnia ubogaci również głoszona homilia w czasie Mszy Świętej przybliżająca nam sylwetkę św. Jana Pawła II. Zachęcamy wszystkie Rodziny do otwarcia swojego domu do przyjęcia Krzyża oraz do pojednania i umocnienia więzi rodzinnych i sąsiedzkich.

ks. Zbigniew Góra – proboszcz