Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 23 listopada 2014 roku

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego.
 2. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również, a może przede wszystkim w życie społeczne. Wszystkich zainteresowanych włączeniem się w działalność tego stowarzyszenia serdecznie zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę po mszy świętej wieczornej.
 3. Dzisiejsza składka na pomoc dla Domu Księży Emerytów „ Emaus”
 4. Przez cały tydzień przed mszą świętą polecamy dusze naszych zmarłych w wypominkach.
 5. We wtorek wspominamy św. Andrzeja Dung-Lac i jego towarzyszy – męczenników wietnamskich.
 6. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy świętej spotkanie dla ministrantów.
 7. We czwartek na mszę świętą zapraszamy wszystkich gimnazjalistów od pierwszej do trzeciej klasy.
 8. Za tydzień jak słyszeliśmy rozpoczynamy Nawiedzenie Krzyża Jana Pawła II w naszych Rodzinach. Niech będzie to dla nas czas rodzinnego spotkania na modlitwie. Zadbajmy by w dniu przyjęcia Krzyża nie zabrakło nas na mszy świętej oraz by wszyscy domownicy byli wtedy w domu. Pamiętajmy o przygotowaniu stołu z białym obrusem i świecami oraz o porządku w naszych domach.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy Rodziny Państwo Surowiec, Bojda i Borcz, Wiercioch Bogumiła, Płoszaj Tadeusz, Dzioba Stanisław, Rejman Stanisław i Buszta Sławomir.
 10. Pragniemy poinformować, że składka z trzeciej niedzieli miesiąca wyniosła 2500 złotych. Z tych pieniędzy pokryłem ubezpieczenie kościoła – to kwota 500 złotych. Reszta w dochodach parafii.
 11. We wtorek będziemy usuwać nasz słup energetyczny z parkingu, związku z tym nie będzie prądu od godz. 8.00 do godz. 14.00 na tej linii. Dokładna informacja na tablicach ogłoszeń. Ta przeróbka robiona jest na koszt parafii. Ile to nas będzie kosztować podam po zakończeniu robót i otrzymaniu faktury.
 12. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Dla dzieci również „ Mały Gość Niedzielny”.

INTENCJE MSZALNE – 24.11.2014 – 30.11.2014 r.

 • Poniedziałek – godz. 17.00
  • O zdrowie Anieli
  • + Józefę i Franciszka Ornat
 • Wtorek – godz. 17.00
  • W intencji chorych z naszej parafii
  • + Janina Kiwała od Rodziny Kochman
 • Środa – godz. 17.00
  • + Tadeusz Barnat w 8 rocznicę śmierci
  • + Za zmarłych z Rodziny Panek: Wojciecha, Anielę, Marię, Zofię – z intencji Stanisława
 • Czwartek – godz. 17.00
  • + Ruta Ludwik i Stanisław oraz + Jani Maria Bojda
  • + Janina Kiwała od córki Marii Noworol.
 • Piątek – godz. 17.00
  • + Franciszek Mastyj
  • + Janina Kiwała od wnuczki Marzeny
 • Sobota – godz. 17.00
  • + Józef Kluz
  • + Janina Kiwała od Syna z Rodziną
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Stanisławę Pelc – intencja od Rodziny
  • godz. 10.30
   • Dziękczynna za 80 lat życia z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w dalszym życiu.
   • + Stanisław Michno z Kmieci w 7 rocznicę śmierci.
  • godz. 15.00 – + Marcin Kopeć – intencja od Rodziców

Z naszej parafii tragicznie zginął 19- letni Grzegorz Piela. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Różaniec w niedzielę w kościele po mszy świętej o godz. 15.00 i w poniedziałek po mszy świętej o godz. 17.00. Polećmy jego duszę Panu Bogu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.