Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXXIII Niedzieli w ciągu roku – 16 listopada 2014 roku

 1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze?
 2. Dzisiejsza składka na potrzeby parafialne.
 3. Dziś wybory samorządowe w naszym kraju. Wybieramy starostów, burmistrzów, wójtów i radych do gmin, powiatów i województwa. Warto pomyśleć, kto w naszej ocenie godny jest zaufania. Dobry gospodarz potrafi się sam obronić, bo widać efekt jego pracy. Zadbajmy o naszą małą ojczyznę, by jej przyszłość była w naszych rękach w przedstawicielach, których wybierzemy. Lokal wyborczy w GOK-u – możemy więc spokojnie po mszach świętych udać się spacerem po oddanym odcinku naszej przewiązki, dziękując dotychczasowym władzom Gminy, Radzie Sołeckiej, sponsorom i wykonawcom za to dobrodziejstwo.
 4. Przez cały tydzień msze święte o godz. 17.00. Będzie również msza święta rano we wtorek i środę.
 5. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie. Wypominki w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.00
 6. W tym tygodniu patronują nam: W poniedziałek – św. Elżbieta Węgierska We wtorek – Błogosławiona Karolina Kózkówna We środę – błogosławiona Salomea. Pamiętamy także o Nowennie do Matki Bożej. We czwartek – św. Rafał Kalinowski
 7. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspomnienie to jest też okazją do szczególnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
 8. W sobotę wspominamy świętą Cecylię- patronkę muzyki kościelnej i organistów.
 9. Za tydzień, w niedziele, 23 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej. Zachęcamy do udziału w tym stowarzyszeniu doceniając udział naszego Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w życiu naszej parafii. Jest to również święto dla Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli ministrantów.
 10. W piątek po mszy świętej będzie spotkanie dla Rodziców klasy drugiej Szkoły Podstawowej.
 11. W najbliższą niedzielę składka na pomoc dla Domu Księży Emerytów „ Emaus” w Krośnie.
 12. Dziękujemy sprzątającym za porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Lewandowski Paweł, Fus Janina, Państwo Jurek i Państwo Ząbek, Szubart Janusz, Falandys Jacek, Ciepły Mieczysław, Buk Stefan.
 13. Informacja o pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 07-14.02.2015 roku / program w gablocie przy ogrodzeniu.
 14. Jest prasa katolicka w której możemy poznać bliżej sylwetkę bł. Karoliny Kózkówny. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 17.11.2014 – 23.11.2014 r.

 • Poniedziałek – godz. 17.00
  • + Anna, Władysław i Julian
  • + Mateusz Surowiec od żony
 • Wtorek
  • godz. 7.00 – + Józefę i Andrzeja Gwizdak
  • godz. 17.00 – + Franciszek, Aniela Hodór od siostry
 • Środa
  • godz. 7.00 – + Anna Kuźniak od Zarządu i członków Polskiego Związku Niewidomych
  • godz. 17.00 – + Stanisław Jęczalik w 1 rocznicę śmierci od żony
 • Czwartek – godz. 17.00
  • Dziękczynna za 10 lat wspólnego życia Iwony i Krzysztofa Dec z Prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej od Rodziców Józefy i Edwarda Dec
  • + Tadeusz Gut – intencja od Rodzin Busztów i Maciłów
 • Piątek – godz. 17.00
  • + Maria Molenda w 5 rocznicę śmierci
  • Msza wypominkowa
 • Sobota – godz. 17.00
  • + Kasper i Stanisława Piróg
  • Msza wypominkowa
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Anna i Józef Borowicz
  • Godz. 10.30 – + Helena Dudek w 2 rocznicę śmierci od córki z Rodziną
  • Godz. 15.00 – + Stanisław Jęczalik od dzieci