Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej – 9 listopada 2014 roku

 1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia Bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Do roku 1308 Lateran był rezydencją papieży. Obchodząc to święto, pragniemy wyrazić wdzięczność za wszystkie świątynie, w których gromadzi się lud Boży. Wszyscy bowiem jesteśmy żywym domem Bożym. Niech to święto stanie się dla nas okazją do refleksji, co to znaczy, że przynależę do Kościoła i w jaki sposób czuję się zjednoczony z innymi wierzącymi, a także z pasterzami Kościoła.
 2. Dziś możemy wesprzeć składając swoja ofiarę do puszek chrześcijan prześladowanych w Syrii
 3. Zaraz po mszy świętej nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Przypominamy, że dziś msza popołudniowa o godzinie 14.00 ze względu na obchodzony i organizowany w naszej parafii Dzień Seniora.
 5. Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o godz. 17.00. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można jeszcze składać w zakrystii kościoła.
 6. W tym tygodniu patronują nam świeci: w poniedziałek – św. Leon Wielki- papież, we wtorek – św. Marcin, we środę –św. Jozafat we czwartek – pierwsi męczennicy polscy: św. Benedykt, Jan, Mateusz i Izaak.
 7. We wtorek, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Pamiętajmy, aby w tym dniu jako osoby wierzące uczestniczyć również we mszy św., by modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju. Msza św. wraz z władzami Gminy i pocztami sztandarowymi w Dąbrówkach o godz. 10.00. U nas w parafii msza święta o godz. 17.00.
 8. Wójt Gminy Czarna i Rada Sołecka wsi Czarna zapraszają na Rodzinny Spacer Niepodległościowy. Początek godzina 14.00 spod Pomnika Milenijnego.
 9. W najbliższą niedzielę składka na potrzeby parafialne z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
 10. Dziękujemy sprzątającym kościół za pracę i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy Rodziny: Poźniak Emilia, Górak Andrzej, Kudelicz Zenon, Ryznar Konrad, Skrobacz Adam, Pietraszek Genowefa, Fryń Józef, Panek Józef i Rusin Marcin.
 11. Ogłoszenie Pani Sołtys w sprawie podatku.
 12. Zbliżają się wybory samorządowe. Wspierajmy tych, którym ufamy i których znamy. Nasza miejscowość i nasze środowisko ma także wartościowych ludzi. Dajmy im szansę reprezentować nas w gminie i powiecie.
 13. Jest zrobiona przewiązka od parkingu prze kościołem do GOK-u . Można parkować. samochody i spacerować po chodniku. Dziękujemy Panu Wójtowi, Radzie Sołeckiej, Sponsorom i Wykonawcom.
 14. Jest prasa katolicka. Zostawiając ją na ławkach po niedzieli. pokazujemy, że ten rodzaj prasy nas nie interesuje.

INTENCJE MSZALNE – 10.11.2014 – 16.11.2014 r.

Od poniedziałku do czwartku polecamy śp. Stanisława Jęczalik w mszach gregoriańskich. Przez cały tydzień polecać też będziemy naszych zmarłych w mszach wypominkowych. Od środy do soboty te msze święte będzie odprawiał ks. Marian poza parafią.

Ponadto będą odprawione intencje:

 • Piątek – + Zofia, Ludwik Kluz
 • Sobota – + Karolina, Franciszek Dec.
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Stanisław, Emilia i Bernadetta Czado – intencja od Rodziny
  • Godz. 10.30 – + Józefę i Franciszka Balawender
  • Godz. 15.00 – + Stanisław i Anna