Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXX Niedzieli w ciągu roku – 26 października 2014 roku

 1. Dziś na zakończenie Tygodnia Misyjnego rozpocznie swoją działalność Koło Misyjne. Składka z dnia dzisiejszego na misje.
 2. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku msze święte o godzinie 17.00.
 3. We wtorek, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Juda Tadeusz jest wzywany jako patron spraw beznadziejnych.
 4. Kończy się miesiąc październik, który – jak pamiętamy – jest poświęconym modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze w tym miesiącu na nabożeństwie różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu. W tym tygodniu Różaniec poprowadzą dzieci i młodzież naszej szkoły. Będzie to także okazja by przystąpiły do spowiedzi świętej przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Poniedziałek – klasy III i IV Wtorek – klasa V- VI Środa – klasa I Gimnazjum Czwartek – klasa II Gimnazjum Piątek – klasa III Gimnazjum
 5. Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. Zachowajmy również należyty porządek zarówno na cmentarzu, jak i wokół niego.
 6. W nadchodzącą sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Porządek mszy świętych: rano o godz. 7.00, suma – godz. 10.00 Msza święta na cmentarzu o godz. 13.00, zaś po niej uroczysta procesja połączona z błogosławieństwem grobów. Serdecznie zapraszamy, aby osobiście być obecnym, aby modlić się nie tylko za bliskich nam zmarłych, ale jako wspólnota Kościoła prosić o Boże miłosierdzie dla wszystkich, którzy wciąż jeszcze oczekują wybawienia i oczyszczenia.
 7. Zaś w przyszłą niedzielę, 2 listopada, mimo że jest to niedziela, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby. W niedzielę ulegnie porządek mszy świętych. Msze święte dopołudniowe, jak w każdą niedzielę tj. godz. 7.30 i 10.30, zaś msza święta popołudniowa o godz. 15.00 będzie na cmentarzu, gdyż po niej udamy się w procesji na cmentarz choleryczny. Zapraszamy do licznego udziału w tych modlitwach.
 8. W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w kolejnych dniach do 8 listopada wierni mogą zyskiwać odpusty zupełne przyjmując Komunię świętą i nawiedzając cmentarz , gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolna modlitwę za zmarłych.
 9. By zyskać odpusty za zmarłych trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy zatem do korzystania ze spowiedzi świętej przez cały tydzień przed mszą świętą.
 10. Na ołtarzach bocznych i na stolikach za ławkami są kartki wypominkowe, w których możemy wypisać naszych zmarłych, by polecać ich w mszach świętych i Koronce do Miłosierdzia Bożego.
 11. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy wyjątkowo w piątek. Prosimy Rodziny: Kasprzyk Waldemar, Cisek Waldemar, Baran Piotr, Pondel Andrzej, Państwo Wołos i Wacnik, Wilczak Krzysztof.
 12. Pragniemy poinformować, że składka z trzeciej niedzieli października wyniosła 2500 złotych. Została przeznaczona na zapłatę prac przy wiacie kaplicy cmentarnej. Zalegamy jeszcze wykonywującym tę pracę 500 złotych. Rada Parafialna na ostatnim spotkaniu postanowiła, że ofiary w tym roku składane do puszek po mszach świętych i na cmentarzu będą przeznaczone na zapłacenie reszty długu, a jeśli byłaby nadwyżka to przeznaczymy ją na dalsze prace przy kaplicy.
 13. Akcja Katolicka i Rada Sołecka organizują Dzień Seniora, który odbędzie się 9 listopada / niedziela / . Zapisy u Pań z Akcji Katolickiej. Szczegóły na stronie internetowej wsi Czarna.
 14. Jest prasa katolicka. Zachęcamy do sięgnięcia, poczytania i zapoznania się z bieżącymi sprawami Kościoła.

INTENCJE MSZALNE – 27.10.2014 – 02.11.2014 r.

Przez cały tydzień polecamy śp.  Stanisława Jęczalik w mszach gregoriańskich.

Ponadto zostaną odprawione intencje:

 • Poniedziałek – + Stanisław, Jan, Władysław
 • Wtorek – + Władysław Haładyj
 • Środa – + Franciszek Marklewicz od Rodziny
 • Czwartek – + Tomasz i Maria
 • Piątek – W intencji Marty z okazji 18 rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo na dalsze życie.
 • UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
  • Godz. 7.30 – + Stanisław / greg /
  • Godz. 10.00 – + Władysław Haładyj
  • Godz. 13.00 – W intencji wszystkich zmarłych leżących na naszym cmentarzu
 • NIEDZIELA- WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
  • Godz. 7.30 – + Stanisław / greg /
  • Godz. 10.30
   • + Wiesław Panek w 7 rocznicę śmierci
   • + Helena Kiwała
  • Godz. 15.00 – + Marcin Kopeć w 5 rocz. śmierci od Rodziny Bieleckich