Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXVIII Niedzieli w ciągu roku – 12 października 2014 roku

 1. Dzisiejsza niedziela, jak słyszeliśmy, jest obchodzona jako XIV Dzień Papieski.
  W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.
 2. Dzisiejsza niedziela to również 2. niedziela miesiąca października. W naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.00, zaś w niedziele o godz. 15.00.
 3. Dziś po nabożeństwie różańcowym i mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej.
 4. Przez cały tydzień msza święta po południu o godz.17.00.
 5. W tym tygodniu różaniec poprowadzą następujące klasy oraz grupy parafialne:
  • Poniedziałek – klasa I Gimnazjum
  • Wtorek – wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz z Gimnazjum
  • Środa – klasa II Gimnazjum
  • Czwartek – klasa III Gimnazjum
  • Piątek – Młodzież RAM-u
  • Sobota – dzieci z Rodzicami klasy II Szkoły Podstawowej.
 6. We wtorek wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego. Naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą w czasie mszy świętej i podczas nabożeństwa różańcowego.
 7. We środę wspominamy św. Teresę od Jezusa, doktora Kościoła. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej.
 8. We czwartek wspominamy św. Jadwigę Śląską, w piątek św. Ignacego Antiocheńskiego, a w nadchodzącą sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
 9. Za tydzień , w niedzielę rozpoczyna się tydzień misyjny. Jest to także trzecia niedziela miesiąca- składka na potrzeby parafialne.
 10. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy: Gołojuch Janusz, Stopyra Marian, Stochła Krzysztof, Michno Antoni, Michno Piotr, Rejman Stanisława, Kłosowski Andrzej, Rejman Janusz.
 11. Zbliża się miesiąc listopad i zacznie się sprzątanie naszych grobów na cmentarzu. Bardzo prosimy o zachowanie porządku w miejscach wyznaczonych na śmieci. Skoro mamy podpisane co i gdzie składować, to się do tego stosujmy, a nie wyrzucajmy wszystko na jedną stertę. Wymagamy porządku od innych, ale i sami zadbajmy o ten porządek.
 12.  Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 13.10.2014 – 19.10.2014 r.

 • Poniedziałek – + Barbara Panek – intencja od Stowarzyszenia „ Szaba”
 • Wtorek – + Julia Kasprzyk – intencja pogrzebowa
 • Środa
  • + Stanisław Jęczalik – początek mszy świętych gregoriańskich
  • + Barbara Panek – intencja pogrzebowa
 • Czwartek
  • + Stanisław / greg /
  • + Barbara Panek – intencja pogrzebowa
 • Piątek
  • + Stanisław / greg /
  • + Barbara Panek – intencja pogrzebowa
 • Sobota
  • + Stanisław / greg /
  • + Barbara Panek – intencja pogrzebowa
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Stanisławę i Jana Wawro – intencja od siostry
  • godz. 10.30
   • + Stanisław Michno z Kmieci
   • + Stanisław Frączek
  • godz. 15.00 – + Stanisław / greg /

W poniedziałek i wtorek – będą odprawione msze święte „Za zmarłych i żyjących parafian” poza parafią.