Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXVII Niedzieli w ciągu roku – 5 października 2014 roku

 1. Dziś pierwsza niedziela października. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 15.00 nabożeństwo różańcowe i msza święta. Składka z dnia dzisiejszego na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 2. W tym tygodniu msze święte po południu o godz. 17.00.
 3. We wtorek Matki Bożej Różańcowej. Jest to święto patronalne Róż Różańcowych.
 4. We środę o godz. 15.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji jubilatów obchodzących złote gody z całej naszej Gminy. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
 5. We czwartek wspominamy bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
 6. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. W tym roku chcemy skupić uwagę na przymiocie świętości naszego wielkiego rodaka.
 7. Za tydzień puszka na Fundację III Tysiąclecia.
 8. Trwający miesiąc różańcowy jest okazją do włączenia się całej parafii do tej modlitwy. Chcemy, jak co roku, by w kolejnych dniach modlitwę prowadziły dzieci, młodzież i dorośli. W tym tygodniu prosimy dzieci ze Szkoły Podstawowej w następującym porządku.
  • Poniedziałek – klasa III
  • Wtorek – Róże Różańcowe z naszej parafii
  • Środa – klasa IV
  • Czwartek – klasa V
  • Piątek – klasa VI
  • Sobota – wszyscy parafianie obecni na mszy świętej
 9. Poszczególne klasy prosimy by zajmowały pierwsze ławki w kościele i indywidualnie, po kolei, przez mikrofon odmawiały poszczególne dziesiątki różańca świętego. Do pomocy w zachowaniu porządku i prowadzeniu modlitw prosimy Panią Katechetkę oraz Rodziców tych dzieci.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Dobek Krzysztof, Ząbek Marek, Czarnota Antoni, Zarzycki Adam, Balawender Maria, Augustyn Maria, Urban Jerzy, Biernat Jan, Dec Jan, Kiwała Tadeusz.
 11. Jest prasa katolicka. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny” – zachęcamy rodziców by zainteresowali swoje pociechy tą lekturą. Pamiętajmy, że przez czytelnictwo prasy katolickiej nie tylko dowiemy się nowych wiadomości, ale i sami ugruntujemy swoja wiarę.
 12. Komunikat dla rolników.

INTENCJE MSZALNE – 06.10.2014 – 12.10-2014 r.

 • Poniedziałek – godz. 17.00
  • + Aleksander Haładyj w 10 rocznicę śmierci
  • + Józef Wilczak – intencja pogrzebowa
 • Wtorek – godz. 17.00
  • + Roman i Józefa Fidor
  • + Julia Kasprzyk – intencja pogrzebowa
 • Środa
  • godz. 15.00 – W intencji Jubilatów
  • godz. 17.00 – + Helena Kluz od męża
 • Czwartek – godz. 17.00
  • + Aniela, Stefan, Alfred Kozdroń od Rodziny
  • + Barbara Panek – intencja pogrzebowa
 • Piątek – godz. 17.00
  • W intencji Rodziców zmarłego Dawidka o łaskę wiary i nadziei.
  • + Ignacy i Michalina Kochman oraz zamarłych rodziców z obydwu stron – intencja od Sławka
 • Sobota – godz. 17.00
  • + Stanisław Kuszaj w 13 rocznicę śmierci
  • + Edward Bieniasz od brata
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.30 – + Józefa, Wiesław, Tomasz, Józef
  • godz. 10.30
   • + Józef Wilczak od dzieci i wnuków
   • + Ryszard i Zenon
  • godz. 15.00 – + Anna, Michał Pelc – intencja od córki