Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z XXVI Niedzieli w ciągu roku – 28 września 2014 roku

 1. Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą miesiąca września. Dzisiejsza składka na nasze radio diecezjalne.
 2. Msze święte w poniedziałek i wtorek po południu o godz. 18.00, zaś msze święte od środy do końca tygodnia o godzinie 17.00, gdyż rozpoczyna się październik oraz nabożeństwa różańcowe. W poniedziałek, wtorek i sobotę będzie także msza święta rano o godz. 7.00.
 3. Jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga.
 4. We wtorek wspominamy św. Hieronima – doktora Kościoła, zaś w środę św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
 5. We środę rozpoczyna się miesiąc październik. Msze święte godzinę wcześniej tj. godz. 17.00. Październik w naszej polskiej tradycji poświęcony jest odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzając je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma.
 6. We środę na mszy świętej zostaną poświęcone różańce dla dzieci komunijnych by w czasie nabożeństwa mogły wraz z rodzicami poprowadzić modlitwę różańcową. Po wieczornych modlitwach będzie spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i chętnych parafian do udziału w tym spotkaniu.
 7. W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień szczególnie poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołanie do życia konsekrowanego . Adoracja w tej intencji będzie w naszym kościele od godz.16.00 do godz.17.00, następnie nabożeństwo różańcowe i msza święta. Serdecznie zachęcamy do znalezienia czasu na to osobiste spotkanie z żywym Bogiem, który dla nas chciał pozostać obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.
 8. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.30 odwiedzimy chorych, zaś po południu od godz. 16.00 do godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu , nabożeństwo różańcowe oraz msza święta. Zarówno w czwartek, jak i piątek możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 października, wspominamy św. Franciszka z Asyżu. Po mszy świętej nabożeństwo różańcowe poprowadzi Akcja Katolicka. Oddamy się również pod opiekę Matce Bożej Czarneńskiej.
 10. W najbliższą niedzielę po mszach nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Janusz Stanisław, Rejman Bogusław, Hodór Wiesław, Świętoniowski Adam, Świętoniowski Paweł, Tyszkiewicz Tomasz, Kulka Lesław, Kogut Andrzej.
 12. Pragniemy poinformować, że składka z trzeciej niedzieli miesiąca września wyniosła 2700 złotych , Z tych pieniędzy zapłaciłem resztę długu za malowanie kościoła tj. 1800 złotych. Ponadto zapłaciłem kolejne 1800 złotych za zakupione materiały użyte do kaplicy, w tym 900 złotych zostało wykorzystane ze składki odpustowej i pozostałych niedziel. Za wykonane prace na cmentarzu mamy do zapłacenia jeszcze , równe 3000 złotych, zaś nasz dług za posadzkę wynosi 8 000 złotych.
 13. Jest prasa do czytania na ten tydzień. Zachęcamy tradycyjnie do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 29.09.2014 – 05.10.2014 rok

 • Poniedziałek
  • godz. 7.00 – W intencji parafian
  • godz. 18.00 – + Emilia Kuźniar w 11 rocznice śmierci od wnuków z Rodzinami
 • Wtorek
  • godz. 7.00 – + Anna Kuźniak – intencja pogrzebowa
  • godz. 18.00 – + Anna Kuźniak od Zarządu i członków Polskiego Związku Niewidomych
 • Środa – godz. 17.00
  • + Antoni Kuźniar w 1 rocznicę śmierci od Rodziny
  • + Anna Kużniak od Zakładu Pogrzebowego „ Haron”
 • Czwartek – godz. 17.00
  • W intencji pielgrzymów z Częstochowy
  • + Anna Kuźniak – intencja pogrzebowa
 • Piątek – godz. 17.00
  • W intencji chorych z parafii
  • + Anna Kuźniak – intencja pogrzebowa
 • Sobota
  • godz. 7.00 – + Anna Kuźniak – intencja pogrzebowa
  • godz. 17.00 – Dziękczynna w 10 rocznicę ślubu Iwony i Krzysztofa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski oraz opiekę Matki Najświętszej w dalszym życiu rodzinnym.
 • NIEDZIELA
  • godz. 7.00 – + Maria i Janusz w 15 rocznicę śmierci od syna Stanisława z Rodziną.
  • godz. 10.30 – Dziękczynna z okazji 30 rocznicy ślubu Jadwigi i Krzysztofa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski oraz opiekę Matki Najświętszej w dalszym życiu rodzinnym.
  • godz. 15.00 – + Anna Kuźniak – intencja pogrzebowa