Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie ze Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – 14 września 2014 roku

 1. Dziś Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, które swoją rangą przewyższa niedziele w ciągu roku i jest obchodzone również wtedy, gdy wypada w niedzielę. Trwajmy na modlitwie pełni wdzięczności za przeżyte uroczystości parafialne, za umocnienie duchowe w rekolekcjach świętych, za łaskę pojednania z Bogiem i zyskane odpusty.
 2. Dziś rozpoczyna się IV Tydzień Wychowania. Tegoroczne hasło tego tygodnia: „ Prawda fundamentem wychowania” Polecać będziemy dzieci, młodzież oraz wszystkich odpowiedzialnych za proces wychowawczy o umiejętność kształtowania właściwych postaw oraz przekazywania w tym procesie prawdziwych wartości.
 3. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00. W poniedziałek będzie również msza święta rano o godz. 7.00.
 4. W poniedziałek, 15 września, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 5. We wtorek wspominamy świętych Korneliusza i Cypriana
 6. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta. W tym dniu zapraszamy Akcję Katolicką na swoje spotkanie.
 7. We czwartek, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci i młodzież naszego Zespołu Szkól oraz szkół średnich. Po mszy świętej będzie specjalna konferencja dla wszystkich rodziców klas gimnazjalnych obowiązkowo, zaś dla pozostałych Rodziców według uznania.
 8. W piątek po mszy świętej zapraszamy Rodziców klasy drugiej na spotkanie związane z przygotowaniem dzieci i Rodziców do uroczystości komunijnej w naszej świątyni.
 9. Najbliższa niedziela miesiąca to trzecia niedziela miesiąca. Składka na potrzeby parafialne. W ostatnim tygodniu przelaliśmy kolejną pulę naszych zaległości za posadzkę, to jest 10 tysięcy złotych. Zostało do zapłacenia jeszcze 8 tysięcy złotych. Zachęcamy te rodziny, które jeszcze nie złożyły swojej ofiary na ten cel o dopełnienie w miarę możliwości swoich zobowiązań wobec całej wspólnoty parafialnej.
 10. Dziękujemy Różom Różańcowym za przygotowanie kościoła do odpustu parafialnego oraz za pomoc materialną i finansową na cele odpustu. Swoje podziękowania kierujemy także do osób prywatnych, którzy wspierali naszą plebańską kuchnię. Bóg zapłać wszystkim za włożony wysiłek i ofiarną pracę.
 11. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy Rodziny: Pelc Andrzej, Nizioł Wacław, Piekło Wiesław, Rejman Krzysztof, Górak Wiesław, Michno Władysław, Zdeb Tadeusz, Państwo Trojnar i Gwizdak oraz Rogowski Marcin.
 12. Pragniemy także ogłosić, że mimo nie najlepszej pogody na naszym Pikniku Rodzinnym zostało wygenerowanych 5 tysięcy złotych dochodu. Pieniądze te zostały przeznaczone na zapłacenie wstawionych okien w kaplicy na cmentarzu.
 13. Jest prasa Katolicka do lektury której serdecznie zapraszamy.
 14. Ogłoszenia Urzędu Gminy o odpadach (zobacz tutaj).

INTENCJE MSZALNE – 15.09.2014 – 21.09.2014 r.

 • Poniedziałek
  • godz. 7.00 – O łaskę wiary i dar nadziei dla Rodziców zmarłego Dawidka – intencja pogrzebowa
  • godz. 18.00 – + Marianna Jankowska od Rodziny

Od wtorku do soboty o godz. 18.00 będziemy polecać Rodziców Zmarłego Dawidka – intencje z Racji pogrzebu. Ponadto:

 • Wtorek – + Aleksandra Świętoniowska – intencja pogrzebowa
 • Środa – + Julia Kasprzyk od pracowników poczty z Czarnej
 • Czwartek – + Aleksandra Świętoniowska – intencja pogrzebowa
 • Piątek – + Stanisławę i Tadeusza
 • Sobota – + Anna, Wojciech Kiwała – intencja od syna
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Władysław, Zofia i Maria – intencja od Rodziny
  • Godz. 10.30
   • W intencji przygotowujących i organizujących tegoroczny Piknik Rodzinny
   • + Antoni Kiwała oraz śp. Aniela i Maria
  • Godz. 15.00 – + Zofia Bem w 2 rocznicę śmierci – intencja od Rodziny.