Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z IV Niedzieli Wielkiego Postu – 15 marca 2015 roku

 1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Jest to także trzecia niedziela miesiąca marca. Składka na potrzeby parafialne. Po południu Gorzkie Żale.
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – msza święta wieczorna.
 4. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Na mszę świętą o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów i solenizantki. Jest to także dzień odpustu parafialnego w Łańcucie – Podzwierzyńcu. Uroczysta suma o godz. 18.00.
 5. W piątek rozpoczynamy rekolekcje święte w naszej parafii. Jest to okazja do refleksji i zadumy nad swoim życiem: „Nie samym chlebem żyje człowiek, ale i Słowem Bożym pochodzącym od Pana”. Zechciejmy zatem być na naukach i spotkaniach przewidzianych w programie rekolekcji:
  (Program rekolekcji świętych w parafii Czarna w dniach 20 – 23 marca 2015 roku.)
 6. W czasie trwania rekolekcji składki przeznaczone będą dla księdza rekolekcjonisty.
 7. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, a zarazem Światowy Dzień Młodzieży, obchodzony pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego. Prosimy, aby zgłosiła się młodzież chętna na wyjazd na spotkanie Szczegółowy program w gablotach.
 8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz Kulka z Czarnej z: Dorotą Murias z Trzebowniska – zapowiedź druga oraz Patrycja Stopa z Czarnej z: Wojciechem Dyga z Bochni – zapowiedź druga.
 9. Dziękujemy parafianom za rozsypanie klińca na parkingu. Woda to najlepsza poziomica. Będziemy musieli jeszcze prosić o kamień, by ten parking osuszyć.
 10. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy Rodziny: Golenia Stanisław, Śliwa Jacek, Cisło Anna, Haładyj Maria i Józef, Pasierb Irena, Bałowski Wiesław, Kulka Adam, Wrona Paweł.
 11. Parafia Cierpisz organizuje pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej i Czech w dniach 26-28 czerwiec 2015 roku. W programie jest sanktuarium w Wambierzycach – Czerna – kaplica czaszek, Sanktuarium Maryjne Bardo , następnie Złoty Stok – kopalnia złota, zaś w Czechach – Adrspach – skalne miasto oraz sanktuarium maryjne w Broumor.
  Jest wolnych 14 miejsc, które możemy z naszej parafii uzupełnić. Koszt tej pielgrzymki to kwota na dziś 250 złotych. Zapisy do końca maja.
  Przy zapisie trzeba podać: Imię i nazwisko oraz pesel w celu ubezpieczenia uczestników.
 12. Akcja Katolicka dekanatu Łańcut II wraz z parafią Św. Józefa – Łańcut-Podzwierzyniec organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową. Odbędzie się ona w dniu 27 marca.
  Początek o godz. 20.00 w kościele w Łańcucie, a następnie pieszo są wyznaczone dwie trasy – krótsza 25 kilometrów oraz dłuższa – 42 kilometrów. Obydwie trasy kończą się w Borku Starym – Klasztor Dominikanów. (zob. więcej informacji na stronie Parafii Łańcut – Podzwierzyniec).
  Wzór zgłoszenia będzie wywieszony w gablocie.
 13. Jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 16.03.2015 – 22.03.2015 r.

 • Poniedziałek
  • + Janina / greg /
  • + Tadeusz Napieralski od koleżanek i kolegów z pracy Michała
 • Wtorek
  • + Janina / greg /
  • + Tadeusz Napieralski od koleżanek i kolegów z pracy Michała
 • Środa
  • + Janina / greg /
  • + Bolesława i Józefę Czado od córki
 • Czwartek
  • + Janina / greg /
  • Dziękczynna w 25 rocznicę złożenia ślubów wieczystych w zakonie z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej w dalszym życiu dla brata Macieja
 • Piątek
  • + Janina / greg /
  • + Tadeusz Napieralski o d pracowników Zespołu Szkół z Medyni Głogowskiej
 • Sobota
  • Godz. 9.00 – W intencji chorych z naszej parafii
  • Godz. 18.00 + Janina / greg /
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – + Maria Hodór
  • Godz. 15.00 – + Janina / greg /