Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z III Niedzieli Wielkiego Postu – 8 marca 2015 roku.

 1. Dziś przypada Dzień Kobiet. W modlitwie wiernych poleciliśmy je Panu Bogu, a po zakończeniu mszy świętej postarajmy się, by był to dzień pełen radości i miłości.
 2. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00. W poniedziałek, wtorek i piątek będzie także msza święta rano o godz. 7.00.
 3. Od wtorku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Świętego Józefa.
 4. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – msza święta wieczorna. Pamiętajmy o naszych prośbach i podziękowaniach.
 5. We czwartek po mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 oraz w niedzielę w nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 15.00.
 7. W piątek kolejna rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Polecajmy jego Osobę i apostolską pracę
 8. W najbliższą niedzielę trzecia niedziela miesiąca. Składka na potrzeby parafialne. Ofiara z tego miesiąca idzie na renowację konfesjonałów.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz, Konrad Kulka, s. Leszka i Agaty Rejman, zamieszkały Czarna 191, z: Dorota, Izabela Murias, c. Zbigniewa i Marii Szetela, zamieszkała Trzebownisko 72 – zapowiedź pierwsza. Patrycja, Dorota Stopa, c. Józefa i Wiesławy Siorek, urodzona w Rzeszowie, zamieszkała Czarna 719 z: Wojciech, Józef Dyga, s. Stanisława i Barbary Banach, urodzony Kłaj, zamieszkały Bochnia – zapowiedź pierwsza.
 10. Dziękujemy Rodzinom za zrobione porządki w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy następne Rodziny. Są to: Buszta Jan, Chudzik Marian, Chudzik Sławomir, Dzierżak Waldemar, Supiński Mieczysław, Pani Wilczak, Kot Stanisław, Pelc Krzysztof.
 11. W zakrystii w ramach wielkopostnej jałmużny można nabyć paschaliki oraz baranki wielkanocne.
 12. Pragniemy poinformować, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w piątek, 20 marca i trwać będą do poniedziałku – 23 marca. Rekolekcje wygłosi Proboszcz z Soniny – ks. Henryk Pszona.
 13. Jak można zauważyć na parkingu przed kościołem pojawiła się pryzma klińca, który posłuży wyrównaniu naszego miejsca parkowania, by nie stała woda. Kamień ten ofiarował nam bezpłatnie Pan Waldemar Skoczylas z Żołyni, który jest właścicielem firmy pogrzebowej „ Eden”. Jesteśmy wdzięczni za ten dar, ale równocześnie jest prośba , by korzystać z jego usług pogrzebowych. Nie jest to nakaz, ani reklama, ale zachęta do wyrażenia naszego podziękowania za okazany gest dobroci.
 14. Związku z tym, że ów kamień zajmuje trochę miejsca parkingowego zapraszam wszystkich stawiających samochody na tym parkingu o wyrównanie tego terenu w poniedziałek, bądź we wtorek, po pracy. Zabierzmy ze sobą łopaty i taczki. Jeżeli stanie kilkunastu panów to ten kamień rozwieziemy po placu i będziemy mieli sucho. Wszystko jest w rękach parafian. Chyba nam wszystkim zależy by był porządek przed kościołem.
 15. Ogłoszenia Pani Sołtys.
 16. Jest prasa katolicka. Warto sięgać by przeglądnąć szpalty, ale i pomyśleć o swoim życiu w oparciu o proponowane przemyślenia.

INTENCJE MSZALNE – 09.03.2015 – 15.03.2015 r.

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – + Tadeusz Napieralski od koleżanek i kolegów z pracy Michała
  • Godz. 18.00 – + Janina Kiwała / greg /
 • Wtorek
  • Godz. 7.00 – + Janina / greg /
  • Godz. 18.00 – + Tadeusz Napieralski od kolegów i koleżanek z pracy Michała
 • Środa
  • 1/ Dziękczynna z okazji 18 rocznicy urodzin Jakuba z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej od Rodziców
  • 2/ + Janina / greg /
 • Czwartek
  • 1/ + Janina / greg /
  • 2/ + Tadeusz Napieralski od koleżanek i kolegów z pracy Michała
 • Piątek
  • Godz. 7.00 – + Janina / greg /
  • Godz. 18.00 – + Józefę i Franciszka Pelc
 • Sobota – + Janina / greg /
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – + Janina / greg /
  • Godz. 15.00 – + Mieczysław Grzesik w 7 rocz. śm.

W sobotę zmarł Andrzej Gargała. Pogrzeb we środę o godz. 14.00. Polećmy jego duszę Bogu.