Ogłoszenia duszpasterskie z II Niedzieli Wielkiego Postu – 1 marca 2015 roku

1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu. Modlimy się za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek. Dziś także chcemy pomóc Seminarium Duchowne w Przemyślu goszcząc w naszej wspólnocie kleryka tej uczelni. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne w którym modlimy się za nasze rodziny.

2. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i mszą święta.

3. W tym tygodniu msze święte po południu o godz. 18.00. Będzie także msza święta rano o godz. 7.00 w poniedziałek.

4. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie solenizantów i solenizantki oraz młodzież i dzieci.

5. We czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Kolejny raz będziemy mieli okazję przyjrzeć się sylwetce Ojca Świętego św. Jana Pawła II. Zapraszamy do licznego udziału we mszy świętej i w nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II, w którym możemy przedstawić mu nasze prośby i podziękowania pisane przez nas i wrzucane do skrzynki za ławkami. Modlić się będziemy także o nowe i święte powołania do służby Bożej. Klasy gimnazjalne w tym dniu przychodzą do spowiedzi świętej na godz. 17.00 i uczestniczą we mszy świętej i nabożeństwie obowiązkowo.

6. W piątek, pierwszy piątek miesiąca. W godzinach przedpołudniowych tradycyjnie odwiedzamy chorych, zaś po południu od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji oraz możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania. O godz. 17.15 Nabożeństwo pierwszo piątkowe, a po nim Droga Krzyżowa i msza święta.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, pół godziny przed mszą świętą Różaniec prowadzi Akcja Katolicka polecając całą parafię. Następnie msza święta i akt poświecenia się Pani Czarneńskiej.

8. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości.

9. W zakrystii Pan Kościelny rozprowadzał będzie w imieniu Caritas paschaliki i baranki wielkanocne. Dzieci szkolne otrzymały na katechezach „skarbonki wielkopostne” przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla biednych. Oszczędzanie w specjalnych skarbonkach wielkopostnych oraz zakup paschalików i baranków wielkanocnych – to formy pomocy Caritas Archidiecezji Przemyskiej w okresie tegorocznego Wielkiego Postu. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorych dzieci i zorganizowanie turnusu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych.
„Zarówno skarbonka wielkopostna, paschalik jak i baranek wielkanocny będą symbolicznym wyrazem naszego miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących, a zebrane pieniądze pomogą w leczeniu chorych dzieci i w zorganizowaniu turnusu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych” – napisał w specjalnym liście ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
Ideą skarbonek jest, aby domownicy rezygnując z jakichś przyjemności, oszczędzone pieniądze ofiarowali na cele Caritas. Skarbonki będą składane w parafiach podczas Mszy św. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, a następnie przekazane do Caritas.

We wszystkich kościołach archidiecezji przemyskiej do nabycia są paschaliki i baranki w cenie 7 zł i 6 zł. Ks. Artur Janiec, dyrektor przemyskiej Caritas zauważa, że zarówno świeca, jak i baranek są symbolem zmartwychwstałego Chrystusa.

„Paschalik może być wykorzystany podczas liturgii Wielkiej Soboty, w czasie poświęcenia wody, ognia i Paschału, a później może zostać zapalony podczas uroczystego śniadania wielkanocnego” – sugeruje ks. Janiec, dodając, że pięknym zwyczajem byłoby zaniesienie potem świecy na groby bliskich zmarłych.

Ofiary złożone w ten sposób mogą stanowić jedną z form jałmużny wielkopostnej. „Niech ofiarna miłość Chrystusa do każdego z będzie okazją i dla nas do podzielania się miłością miłosierną z potrzebującymi” – zachęca ks. Janiec.

10. Dziękujemy Rodzinom za zrobione porządki w kościele i złożona ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Ruta Kazimierz, Stopyra Jacek, Skowronek Dawid, Balawender Zofia, Wołczyk Anna, Szyja Marek, Ryta Andrzej, Szłapak Grażyna.

11. Dziękujemy ofiarodawcom na potrzeby parafialne składane w kopertach na prace przewidziane na ten rok. Przypominamy, że każda Rodzina winna złożyć po 200 złotych. W tej kwocie jest ofiara na gaz, kaplicę cmentarną i dach plebanii.

12. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Postarajmy się nią zainteresować.

INTENCJE MSZALNE – 02.03.2015 – 08.03.2015 r.

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.00 – W intencji proszących i dziękujących Matce Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Godz. 18.00 – + Tadeusz Napieralski od chrześniaka Wojtka
 • Wtorek
  • + Tadeusz Napieralski od Agnieszki i Sławomira Chudzik z Rodziną
 • Środa
  • 1/ + Tadeusz Napieralski od Rodziny Kopalów
  • 2/ + Czesław e Panek z intencji koleżanek z pracy z Biedronki
 • Czwartek
  • 1/ + Tadeusz Napieralski z intencji Rodziny Wisz
  • 2/ + Czesławę Panek od córki i syna z Rodzinami
 • Piątek
  • 1/ + Tadeusz Napieralski od kolegów syna Tomasza
  • 2/ + Janina Kiwała / początek mszy świętych gregoriańskich /
 • Sobota
  • 1/ + Janina Kiwała / greg /
  • 2/ + Tadeusz Napieralski od dyrektorki i pracowników Zespołu Szkół z Medyni Łańcuckiej
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
 • Godz. 10.30
  • + Janina / greg /
  • + Helenę i Wiesława
 • Godz. 15.00 – + Bronisław Peszko intencja od żony Zofii

W piątek w godzinach popołudniowych zmarła sp. Zofia Surowiec . Pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.00. Polećmy jej duszę Panu Bogu