Ogłoszenia duszpasterskie z I Niedzieli Wielkiego Postu – 22 lutego 2015 roku

 1. Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się rozpoczęte w Środę Popielcową kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, ale czas pokuty Kościoła trwa nadal. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie nabożeństwa składamy się na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Dziś w Ośrodku Kultury w Czarnej – Zebranie Wiejskie. Pani Sołtys prosi o liczny udział mieszkańców naszej miejscowości w tym spotkaniu. Początek zebrania o godz. 18.00.
 3. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00. Będzie również msza święta rano w sobotę.
 4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30, a po niej msza święta. Na mszy świętej dzieci klasy drugiej otrzymają książeczki. Prosimy także Rodziców o pozostanie po mszy na krótkie spotkanie organizacyjne.
 6. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 7. Także w najbliższą niedzielę będziemy gościć alumna Seminarium Duchownego w Przemyślu, który nasze składki ze mszy świętej zabierze na utrzymanie tej uczelni. Prosimy o większą składkę z tej racji.
 8. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela marca. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Hieronim Majowicz z Lutoryża z Joanną Rejman z Czarnej – zapowiedź druga.
 10. Dziękujemy sprzątającym za porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do tej pracy prosimy Rodziny: Broda Irena, Orłoś Krzysztof, Panek Stanisław, Tokarz Grzegorz, Norko Dariusz, Balawender Tadeusz, Balawender Sławomir, Dudzic Marek.
 11. Jak można zauważyć zostały już wzięte konfesjonały do remontu. Została też zapłacona zaliczka na zakup potrzebnych preparatów do renowacji w wysokości 3 tysięcy złotych. Dwa tysiące zostały wykorzystano z ostatniej składki z miesiąca lutego, zaś tysiąc złotych wybrany został z konta parafialnego.
 12. Dziękujemy za pierwsze wpłaty na tegoroczne prace w naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do lektury naszej co tygodniowej prasy.

INTENCJE MSZALNE – 23.02.2015 – 01.03.2015 r.

 • Poniedziałek – + Tadeusz Napieralski od Rodziny Szpalów
 • Wtorek – + Tadeusz Napieralski od Rodziny Kunyszów
 • Środa
  • 1/ + Tadeusz Napieralski od Nauczycieli i Pracowników Zespołu Szkół w Rakszawie
  • 2/ + Irena Braś w 2 rocznicę śmierci
 • Czwartek
  • 1/ + Tadeusz Napieralski od Zakładu Pogrzebowego – HARON
  • 2/ + Józef Wilczak – intencja pogrzebowa
 • Piątek
  • 1/ + Tadeusz Napieralski od mamy i siostry Elżbiety z męzem
  • 2/ + Emilia Czado
 • Sobota
  • Godz. 7.00 + Tadeusz Napieralski od brata z Rodziną
  • Godz. 10.30 + Kazimierz Mach w 2 rocznicę śmierci
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – + Alfred i Helena Bałtowska
  • Godz. 15.00 – + Helena Kiwała.