Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z VI Niedzieli w ciągu roku – 15 lutego 2015 roku

 1. Dziś – szósta niedziela w ciągu roku, rozpoczęcie 48. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. W odpowiedzi na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości zechciejmy podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu albo na dłuższy czas, dla ratowania ludzi uzależnionych od tego nałogu. Zachęcamy was także do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Blankiety deklaracji do wypełnienia będą wystawione na stoliku.
 2. Dziś trzecia niedziela lutego. Składka na potrzeby parafialne.
 3. Msze święte przez cały tydzień wieczorem o godz. 18.00.
 4. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 5. Msze święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą rano o godz.8.00 i po południu o godz. 18.00. Wieczorem odprawimy także nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do zabrania popiołu dla tych co nie mogą być na mszy świętej.
 6. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym (ilościowym) są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 7. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa pół godziny przed mszą świętą, czyli o godz. 17.30.
 8. W niedziele Wielkiego Postu o godz.15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – msza święta Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego. W tym roku kazania pasyjne głosić nam będzie ksiądz Prałat Czesław Lech. Tradycyjnie w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali składa na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Hieronim Majowicz, s. Tadeusza i Teresy Pączek, urodzony w Rzeszowie, zamieszkały Lutoryż 153 z: Joanna, Katarzyna Rejman, c. Leszka i Renaty Mochno, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Czarna 369 – zapowiedź pierwsza.
 10. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W okresie Wielkiego Postu nie ubieramy kościoła w kwiaty. Do sprzątania na ten tydzień są proszeni: Łyczko Krystyna, Kozdroń Maria, Chmiel Jadwiga, Państwo Lęcznar i Babiarz, Falandysz Stanisław, Styś Piotr, Pelc Julia, Ornat Bożena i Ornat Grzegorz.
 11. Ogłoszenie Pani Sołtys o zebraniu wiejskim w dniu 22 lutego /przeczytać/.
 12. Jest prasa katolicka na ten tydzień . Zachęcamy do tej duchowej lektury w celu pogłębienia swojej intelektualnej wiedzy.

INTENCJE MSZALNE – 15.02.2015 – 22.02.2015

 • Poniedziałek
  • + Tadeusz Napieralski w 30 dzień po śmierci.
  • + Mateusz Surowiec od żony
 • Wtorek
  • + Tadeusz Napieralski z okazji dnia urodzin od Rodziny Filipów oraz o błogosławieństwo dla wnuczki.
  • + Julia Kasprzyk – intencja pogrzebowa
 • Środa Popielcowa
  • Godz. 8.00 – + Tadeusz Napieralski od kolegów i koleżanek z pracy syna Michała
  • Godz. 18.00 – W intencji Bogu wiadomej
 • Czwartek
  • + Tadeusz Napieralski od żony z Rodziną
  • + Julia Kasprzyk – intencja pogrzebowa
 • Piątek
  • + Tadeusz Napieralski od Rodziny Teichmanów
  • O dar wzroku dla osoby polecanej
 • Sobota
  • + Józefę Tabaka w 21 rocznicę śmierci od Rodziny
  • + Tadeusz Napieralski od Rodziny Stasickich
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – Dziękczynna z okazji 50-lecia życia małżeńskiego Marii i Zenona Kudelicz z prośbą o błogosławieństwo w życiu oraz opiekę Matki Najświętszej od Dzieci z Rodzinami
  • Godz. 15.00 – + Irena i Stanisław Braś od bratowej i siostry

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Bolesław Styś. Ze składki pogrzebowej zostanie odprawione trzy intencje mszalne. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.