Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z IV Niedzieli Wielkiego Postu – 30 marca 2014 roku

 1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.
 2. W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o tym najważniejszym – duchowym przygotowaniu. Mamy jeszcze dziś ostatnią okazję uczestniczyć w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych w naszej parafii. Dziś Gorzkie Żale o godz. 15.30, a po nich msza święta.
 3. Msze święte w tym tygodniu wieczorem o godz. 18.00.
 4. We środę zapraszamy wszystkich na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu wypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca bł. Jana Pawła II. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze. Po mszy świętej spotkanie dla ministrantów. Obecność obowiązkowa.
 5. We czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Godzinę przed mszą świętą tj. od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – możliwość prywatnej adoracji i spowiedzi świętej. W tym dniu zapraszamy zwłaszcza klasy gimnazjalne do spowiedzi, a później do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej. Do tej modlitwy zobowiązani są zwłaszcza członkowie Dzieła Pomocy Powołaniom. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszo czwartkowe i msza święta.
 6. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. W tym miesiącu chorych będziemy odwiedzać dopiero w Wielką Środę. Po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – możliwość spowiedzi , następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe, Droga Krzyżowa , a po niej msza święta.
 7. W sobotę przed mszą świętą różaniec w intencji parafii prowadzi Akcja Katolicka, zaś po mszy świętej oddamy się w opiekę Matce Bożej Czarneńskiej z racji pierwszej soboty miesiąca.
 8. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 15.30 msza święta, a następnie Gorzkie Żale. Składka z niedzieli na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 9. W dniu dzisiejszym i w kolejne dni możemy składać podpisy broniące Agatę Rejman położną z Rzeszowa, która ujawniła proceder aborcji w szpitalu Pro Familia w Rzeszowie, a zarazem wesprzeć inicjatywę ustawodawczą o przestrzeganiu klauzuli sumienia w życiu społecznym.
 10. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Adrian, Mateusz Buszta, s. Jana i Teresy, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 545 z: Anna, Ewa Maślanka, c. Marka i Małgorzaty, urodzonej w Łańcucie, zamieszkałej Rakszawa 1664 – zapowiedź pierwsza.
 11. Dziękujemy sprzątającym kościół za wykonaną pracę i złożona ofiarę . Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy Rodziny: Pelc Franciszek, Malicki Janusz, Gala Zbigniew, Krzeszowiec Zbigniew, Dziadosz Edward, Kot Dariusz, Kopeć Józef, Państwo Ulhurskich, Michno Stanisław.
 12. W zakrystii są do nabycia baranki i świece wielkanocne.
 13. Pragniemy podziękować druhom strażakom za pomalowanie konstrukcji dachowej oraz pozostałych części poszycia dachowego przy wiacie na cmentarzu. Bóg zapłać za tę pracę zarówno we wtorek, jak i w sobotę. Jak będzie pogoda w poniedziałek cieśle zakończą swoją robotę i będziemy mogli położyć na wiacie blachę.
 14. Dziękujemy także Panu Markowi Chorzempa za wyrównanie terenu. Bardzo prosimy wolnych panów i panie na poniedziałek, by z łopatą i grabkami wyrównali ten teren wokół kaplicy, by można było posiać trawę. Cmentarz to nasza wspólna sprawa i myślę, że nie musimy wyznaczać ludzi nazwiskami.
 15. Jest nowa prasa na ten tydzień. Można ja nabyć i zachęcać innych do czytania przekazując ją nawet z opóźnieniem dla naszych sąsiadów, a zwłaszcza ludziom samotnym i chorym. Będzie to też okazja ich odwiedzić.
 16. Ogłoszenie Gminy oraz Pani Sołtys.

INTENCJE MSZALNE – 31.03.2014 – 06.04.2014 r.

 • Poniedziałek – godz. 18.00
  • W intencji Rodziców zmarłego Kacperka o dar wiary i nadziei na dalsze życie od Rodziców przedszkola nr.1.
  • + Kazimierz Kulka od Zakładu Pogrzebowego z Pogwizdowa
 • Wtorek – godz. 18.00
  • + Antoni, Kunegunda i Katarzyna z intencji Stanisława
  • + Kazimierz Kulka od Rodziny Wawrzaszków z Mielca
 • Środa – godz. 18.00
  • O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla narodzonego dziecka i mamy.
  • + Kazimierz Kulka od Rodziny Walatów z Zalesia
 • Czwartek – godz. 18.00 + Tadeusz Barnat w 60 rocznicę urodzin od żony i dzieci
 • Piątek – godz. 18.00
  • + Kazimierz Kulka od Rodziny Joniów z Węglisk
  • + Ryszard Tomasik intencja od żony
 • Sobota – godz. 18.00
  • + Kazimierz Kulka intencja od Rodziny Kaczor z Górna
  • + Ryszard Tomasik intencja od synów
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – + Jan Frączek od mamy 
  • Godz. 10.30 – + Stanisław Dudzic w 15 rocznicę śmierci
  • Godz. 15.30 – + Kazimierz Kulka od Rodziny Joniów z Jurkowa.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Tomasik – pomódlmy się za jego duszę . Wieczny odpoczynek…