Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z V Niedzieli Wielkiego Postu – 6 kwietnia 2014 r.

 1. Witamy w naszej parafii ks. Pawła, który będzie z nami przebywał do polowy maja.
 2. Dziś po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych, zaś po południu o godz. 15.30 msza święta , a następnie Gorzkie Żale . Pamiętamy o składce na kwiaty. Składka zaś niedzielna na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy wielkopostne spowiedzi w naszym dekanacie . W poniedziałek msza święta po południu o godz. 18.00, zaś we wtorek, środę , czwartek i sobotę msze święte rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00.
 4. We środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. We czwartek msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00. Jest to dzień naszej spowiedzi wielkopostnej. Początek spowiedzi o godz. 14.00 do godz. 18.00 z przerwą pól godzinną od 16.00 -16.30. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby nadchodzące dni przeżywać w atmosferze głębszej więzi z Panem Bogiem.
 6. W piątek msza święta tylko popołudniu o godz. 18.00 poprzedzona nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.
 7. Najbliższa Niedziela , to Niedziela Palmowa. Na mszach świętych obrzęd poświęcenia palm. W Leżajsku rozpoczyna się spotkanie Młodzieży naszej Archidiecezji.
 8. Związku z tym, że w trzecią niedzielę miesiąca wypada w tym roku uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa, składka na potrzeby parafialne będzie w Niedziele Palmową. Będzie ona przeznaczona na prace na cmentarzu. W minionym tygodniu został zrobiony przez cieśle dach wiaty, zaś dekarze założyli blachę, którą w całości ofiarowała Pani Krystyna Michno / 80 metrów kwadratowych wraz z rynnami/.Dziękujemy za ten dar na rzecz całej naszej wspólnoty. Za wykonane prace oraz klepkę na dach parafia winna jest sumę 5800 złotych.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Adrian Buszta z Czarnej z: Anną Maślanka z Rakszawy – zapowiedź druga.
 10. W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki. Niech posłużą one nam nie tylko do dekoracji koszyka, ale też będą symbolem solidarności z tymi, którzy te święta wielkanocne spędza sami. Zanieśmy im światło nadziei.
 11. Dziękujemy rodzinom za zrobiony porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu do sprzątania prosimy Rodziny: Gunia Janusz, Szuberla Edward, Rybak Henryk, Lech Rafał, Lech Jacek, Bieniasz Czesława, Rejman Adam, Gilarska Anna.
 12. Przypominamy o zapisach na wyjazd do Częstochowy w połowie maja.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień . Warto poczytać zwłaszcza piękne felietony o życiu i przeżywaniu Wielkiego Postu przez bł. Jana Pawła II.
 14. Komunikat Urzędu Gminy.

INTENCJE MSZALNE – 07.04.2014 – 13.04.2014 r.

 • Poniedziałek – godz. 18.00
  • O zdrowie i ulgę w cierpieniu dla Stefana
  • + Kazimierz Kulka od Rodziny Surowiec
  • + Ryszard Tomasik od chrześnicy Siostry Miłosławy
 • Wtorek
  • godz. 7.00
   • W intencji proszących i dziękujących Matce Najświętszej z racji Nowenny
   • + Ryszard Tomasik os siostry Haliny z Rodziną
  • godz. 18.00 + Kazimierz Kulka od Rodziny Janiów z Podłopienia
 • Środa
  • godz. 7.00 – + Kazimierz Kulka od Rodziny Ćwików
  • godz. 18.00 – + Piotr i Bronisława Niemczak z intencji córki
 • Czwartek
  • godz. 7.00 – + Ryszard Tomasik od Rodziny Józefczyków i Tomasików
  • godz. 18.00 – + Józef Barnat
 • Piątek – godz. 18.00
  • + Paweł, Maria Biernat z intencji syna Franciszka
  • + Ryszard Tomasik od koleżanek i kolegów córki z firmy „Podłogi Łańcuckie”
 • Sobota
  • godz. 7.00 – + Ryszard Tomasik od kolegów i koleżanek córki z firmy „Podłogi Łańcuckie”
  • godz. 18.00 – + Kazimierz Kulka od Rodziny Urbanów i Gacalów
 • Niedziela
  • Godz. 7.30 – + Anastazja i Antoni Kulka
  • Godz. 10.30 – + Stanisław Michno od żony
  • Godz. 15.30 – + Józefę Lęcznar w rocz. śmierci z intencji siostrzenicy