Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej – 13 kwietnia 2014 roku

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
 2. Dzisiejsza składka na potrzeby parafialne. Po południu o godz. 15.30 msza święta i ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiaj na sumie zostanie poświęcony ornat z symboliką Ducha Świętego, który wykorzystamy w dniu 13 maja , w czasie wizytacji księdza arcybiskupa Michalika. Został on zakupiony z ofiar składanych przez sprzątających kościół. Z tych ofiar zostały również zakupione alby dla ministrantów / osiem sztuk/, komże / 4 sztuki/ oraz nowy mszał do odprawiania mszy świętej . Koszt tych wszystkich zakupów to suma 2000 złotych..
 3. W poniedziałek i wtorek msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00. W tych dniach spowiedzi w parafii Łańcut – Podzwierzyniec i we wtorek w Parafii Łańcut- Chrystus Król.
 4. Na wtorek bardzo prosimy parafian o uporządkowanie cmentarza. Obok kaplicy trzeba rozplantować ziemię, gdyż zrobiona jest już płyta odbojowa i można wyrównać teren na odpowiednim poziomie. Jeżeli tego nie zrobimy będzie nam wstyd przychodzić w Poniedziałek Wielkanocny na cmentarz, bo to tylko o nas świadczy. Obrzeża oraz kostka – bez cementu i robocizny to kwota 2700 złotych. Została pokryta przez naszego parafianina, który zastrzegł sobie anonimowość. Dziękujemy za tę ofiarę.
 5. We środę od godz. 8.30 będziemy odwiedzać chorych. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, których nie odwiedzamy z racji pierwszego piątku miesiąca. Po południu msza święta o godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy świętej nasza parafialna Droga Krzyżowa na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Prosimy zabrać ze sobą świece. Trasa, jak co roku. Niech to nabożeństwo wprowadzi nas w czas powagi i modlitwy całego Kościoła za wielkie dzieło Zbawienia. Prosimy strażaków o zabezpieczenie drogi i asystę w czasie trwania nabożeństwa. Zapraszamy ich także do służby przy Grobie Pańskim.
 6. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.. Wieczorem mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego też, mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw. . Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów naszej parafii o godz. 18.00 . Po skończonej liturgii uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do godz. 23.00. Ministranci w Wielki Czwartek zgromadzą się w kościele o godz. 17.00 by przećwiczyć procesje Triduum Paschalnego.
 7. W Wielki Piątek od godz. 8.00 – przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w ciemnicy – do godz. 18.00. Porządek adoracji wywieszony będzie w gablocie. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz.18.00, zaś po skończonym nabożeństwie i przeniesieniu Pana Jezusa do grobu, rozpocznie się adoracja krzyża połączona ze śpiewem Gorzkich Żali. Adoracja do 23.00 .
 8. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu, podobnie jak to było w Środę Popielcową, gdy rozpoczynaliśmy czas przygotowania do uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcamy również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłku, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu w niedzielny poranek.
 9. W Wielka Sobotę w godzinach od . 8.00 do godz. 19.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim według wywieszonego porządku. Prosimy o zapoznanie się z nim. Błogosławieństwo pokarmów w kościele o godz. 9.00. 10.30 i o godz. 12.00. Zawodzie – godz. 10.00, zaś przy Alei Pysiowej – dla Kołków o godz. 11.00.
 10. Wielka Sobota jest dniem, w którym nie sprawuje się mszy św. w ciągu dnia, lecz dopiero późnym wieczorem. Wigilię Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. Prosimy zabrać ze sobą paschaliki oraz naczynia na wodę święconą. Adoracja do 23.00.
 11. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Resurekcja o godz. 6.00 z uroczystą procesja wokół kościoła. Następna msza święta o godz. 10.30. Nie będzie mszy świętej popołudniowej.
 12. Dziękujemy Rodzinom za porządek w kościele i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! Bardzo prosimy by wyznaczone na ten tydzień Rodziny zaopiekowały się kościołem w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę po skończonej adoracji. Do tej pracy prosimy: Tabaka Aleksander, Lis Bogusław, Balawender Zofia, Lęcznar Franciszek, Barnat Stanisława, Jurek Kazimierz, Jurek Artur, Wilczak Janusz, Lęcznar Zbigniew, Kuźniar Antoni, Bojda Adam, Jaworski Adam.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 14.04.2014 – 20.04.2014 r.

 • Wielki Poniedziałek
  • Godz. 7.00
   • W intencji Bogu wiadomej
   • + Kazimierz Kulka od Rodziny Joniów z Krakowa
  • Godz. 18.00 – + Stanisław Michno od córki z Rodziną
 • Wielki Wtorek
  • Godz. 7.00
   • + Kazimierz Kulka od Władysława Jania
   • + Ryszard Tomasik od brata Stefana z Rodziną
  • Godz. 18.00 – + Stanisław Michno od syna z Rodziną
 • Wielka Środa – godz. 18.00
  • + Jan Frączek w rocz. śmierci z intencji żony Anieli
  • + Ryszard Tomasik od rodziny zięcia.
  • + Kazimierz Kulka od Rodziny Walat z Zalesia
 • Wielki Czwartek – godz. 18.00
  • + Helena i Kazimierz Głowiak
  • + Maria Balawender od Rodziny Augustyn
  • + Ryszard Tomasik – intencja z racji pogrzebu
 • Wielka Sobota – godz. 19.00
  • + Antonina i Roman Bar od córki Anny z Rodziną
  • + Zofia Taichman w 2 rocz. śmierci od cz Rodziną
  • + Ryszard Tomasik – intencja z racji pogrzebu
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • Godz. 6.00
   • + Adam Barnat od strażaków
   • + Emilia i Stanisław Bieniasz z intencji wnuczka
  • Godz. 10.30
   • W intencji parafian
   • + Hermina i Eugeniusz Augustyn od syna Bronisława