Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego – 20 kwietnia 2014 roku

 1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.
 2. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte jak w każdą niedzielę. Składka z poniedziałku na KUL. Po rannej mszy świętej, jak nie będzie padało, udamy się w procesji na cmentarz parafialny, aby objąć modlitwą naszych zmarłych. Po wspólnej modlitwie w czasie drogi i przy krzyżu , prywatnie nawiedzimy groby naszych zmarłych.
 4. W tym tygodniu trwamy w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego też liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, już po zakończeniu Oktawy Wielkanocy.
 5. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00. Codziennie w tych dniach modlić się będziemy do błogosławionego Jana Pawła II przed uroczystością kanonizacyjną i Niedzielą Miłosierdzia.
 6. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy , zaś po mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 7. We czwartek na godz. 17.00 zapraszamy Rodziców i dzieci klasy drugiej. Będziemy ćwiczyć formułę spowiedzi i sposób spowiadania w kościele.
 8. W piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Po mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z Rodzicami.
 9. W najbliższą niedzielę kanonizacja bł. Jana Pawła II. Ze względu na to, że uroczystości w Watykanie rozpoczną się o godz. 10.00 i będą transmitowane w telewizji ulegnie zmianie porządek mszy świętych. Msze święte będą : pierwsza o godz. 7.00, suma o godz. 9.00 i po południu o godz. 15.00. Transmisja telewizyjna nie zwalnia nas z obowiązku udziału we mszy świętej. Przypominamy dzieciom o przyniesienie skarbonek wielkopostnych i złożenie ich przy ołtarzu bocznym.
 10. Dziękujemy Rodzinom, które w te święte dni dbały o porządek w kościele i zarywały część nocy by służyć całej wspólnocie parafialnej. Bóg zapłać! Dziękujemy również za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy kolejne Rodziny, a są to: Stępień Roman, Krupa Łukasz, Szubart Witold, Jaskuła Andrzej, Chmiel Julian, Kochman Jan, Sosin Jacek, Lęcznar Damian.
 11. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym bezpośrednio w oprawę i przeżycie Świętych Dni Paschalnych. Dziękujemy księdzu Pawłowi za pomoc oraz księdzu Marianowi za przygotowanie służby liturgicznej. Panu Kościelnemu za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego. Akcji Katolickiej za przygotowanie Drogi Krzyżowej i udział w liturgii. Młodzieży RAM-u za Drogę Krzyżową w Wielki Piątek i prowadzenie adoracji. Pani Monice za udekorowanie kościoła oraz śpiewającym pasję Panu Grześkowi i Adamowi. Nie wolno pominąć strażaków, którzy byli obecni na naszej parafialnej Drodze Krzyżowej i przy Grobie Pańskim. Dziękujemy Wam i cieszymy się waszą obecnością. Wszystkim dziękujemy staropolskim powiedzeniem : Bóg zapłać!
 12. Skoro już dziękujmy, to również pragnę swoje słowa wdzięczności skierować pod adresem Pana Marka Chorzempy, który włożył swój wysiłek i sprzęt by uporządkować obejście kaplicy cmentarnej oraz Panu Janowi Taichman , Bronisławowi Rybak i Pani Danucie Rejman za pomoc w tych pracach. Dzięki nim możemy zobaczyć nowe oblicze kaplicy i jej otoczenia.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień . Myślę, że do czytania nie musimy zachęcać, bo jak pokazał wieczór z Panem Tadeuszem u nas ma kto i umie pięknie czytać literaturę i prasę. Gratuluje Pani Sołtys pomysłu i zaangażowania tak wielu osób w tę piękną inicjatywę. Czekamy na inne propozycje.
 14. Życzenia świąteczne

Intencje mszalne – 21.04.2014 – 27.04.2014 r.

 • Poniedziałek
  • Godz. 7.30 – + Maria Hodór w 4 rocznicę śmierci od Rodziny
  • Godz. 10.30 – + Teresa, Alfred i Waldemar Sroczyk
  • Godz. 15.00 – + Wiesław, Władysław Panek
 • Wtorek – godz. 18.00
  • + Kazimierz Kulka od Rodziny Jurków
  • + Ryszard Tomasik z racji pogrzebu
 • Środa – godz. 18.00
  • + Kazimierz Kulka od żony Anny
  • + Ryszard Tomasik z racji pogrzebu
 • Czwartek – godz. 18.00
  • + Kazimierz Kulka od synów Arkadiusza i Tomasza
  • + Ryszard Tomasik od córki
  • + Rozalia Chudzik i Stefan Czado
 • Piątek – godz. 18.00
  • W intencji chorych z parafii
  • + Kazimierz Kulka od koleżanek ze Stowarzyszenia „SZABA”
  • + Jan i Czesława Daraż w 20 rocz. śmierci od Rodziny Daraż
 • Sobota – godz. 18.00
  • + Maria Kluz
  • + Kazimierz Kulka od Rodziny Słomka z Jasionki
 • Niedziela
  • Godz. 7.00
   • O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Rodziny Hołota
   • + Bartłomiej Sroczyk od Rodziców
  • Godz. 9.00 – + Adam Barnat w 1 rocz. śmierci
  • Godz. 15.00 – + Jan Prucnal, Maria i Józef Wisz

W tym tygodniu pochowaliśmy śp. Jerzego Ciska. Pomódlmy się o jego wieczny pokój. Wieczne odpoczywanie…