Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z II Niedzieli Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego – 27 kwietnia 2014 roku

 1. Obchodzimy dziś 2 niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Dla całego Kościoła dzień szczególny – dzień kanonizacji dwóch papieży błogosławionego Jana XXIII i błogosławionego Jana Pawła II. Przypominamy, że ze względu na możliwość obejrzenia transmisji z Watykanu – suma o godz. 9.00 i po południu msza święta o godz. 15.00. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych. Niech pojawią się w naszych domach flagi i obrazy z Janem Pawłem drugim i pozostaną do 3 maja. Przypominamy, że 2 maja to święto flagi państwowej.
 2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten tydzień na modlitwę za nas samych i naszych bliskich.
 3. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
 4. Jutro w poniedziałek, 28 kwietnia, będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Została ona przeniesiona, jak już wspominaliśmy, ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, która jest tak samo ważna jak uroczystość Zmartwychwstania.
 5. We wtorek, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej.
 6. We środę na godz. 16.30 zapraszamy dzieci i rodziców klasy drugiej na spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej. Pamiętamy w tym dniu o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej. Bardzo prosimy o przybycie wszystkich członków Rady.
 7. W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz.18.00.
 8. 1 maja będziemy przeżywali wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja eucharystyczna będzie od godz. 17.00. Możliwość spowiedzi świętej.
 9. W pierwszy piątek miesiąca w liturgii wspominamy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Rano od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z parafii, zaś po południu o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00 zakończona nabożeństwem majowym i mszą świętą.
 10. W sobotę, 3 Maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia msze św. jak w każda niedzielę. Na mszy świętej o godz. 10.30 będziemy przeżywać nasze Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz patronalne święto strażaków którym obok Pomnika Milenijnego zostanie przekazany i poświęcony Samochód pożarniczy. Serdecznie na te uroczystości zaprasza Wójt Gminy, Prezes OSP oraz my także zachęcamy i zapraszamy. Po południu o godz. 15.00 nabożeństwo majowe i początek nowenny do Ducha Świętego dla przygotowujących się do bierzmowania.
 11. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Lis, s. Bogusława i Alicji Sobek, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 738 z: Małgorzata, Maria Babiarz, c. Ryszarda i Katarzyny Kiełb, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Białobrzegi 306 – zapowiedź pierwsza. Dawid Czado, s. Andrzeja i Zofii Radwańskiej, urodzony w Rzeszowie, zamieszkały Czarna 393 z: Joanna Boratyn, c. Janusza i Alicji Hendzel, urodzona w Przeworsku, zamieszkała Sonina 293 – zapowiedź pierwsza.
 13. Dziękujemy sprzątającym kościół za pracę i złożona ofiarę . Bóg zapłać!. W tym tygodniu do sprzątania prosimy: Stopa Józef, Tomasik Zygmunt, Drzał Andrzej, Walat Danuta, Kuźniar Marta, Kiwała Zdzisław, Panek Kasper, Józefczyk Artur.
 14. Jest prasa katolicka na ten tydzień . Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZALNE – 28.04.2014 – 04.05.2014 r.

 • Poniedziałek – godz. 18.00
  • Dziękczynna w 1 rocznice ślubu Magdaleny i Piotra Basiak z prośbą potrzebne łaski w życiu rodzinnym
  • + Kazimierz Kulka od Rodziny Kosmalów z Krakowa
 • Wtorek – godz. 18.00
  • + Kazimierz Kulka od Rodziny Cebulaków z Jasionki
  • + Ryszard Tomasik z racji pogrzebu
 • Środa – godz.18.00
  • + Kazimierz Kulka od Walat ze Stobiernej
  • + Jerzy Cisek z Róży Ireny Pasierb
 • Czwartek – godz. 18.00
  • O zdrowie dla Zofii Surowiec
  • + Kazimierz Kulka z racji pogrzebu
  • + Anna Kotula / początek gregorianki /
 • Piątek – godz. 18.00
  • + Anna / greg /
  • + Jerzy Cisek z Róży Ireny Pasierb
 • Sobota – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski
  • godz. 7.30 – + Józef i Józefę Mędrala intencja od córki
  • godz. 10.30 – + Anna / greg /
  • godz. 15.00 – + Stanisław Michno z Kmieci intencja od zony
 • Niedziela
  • godz. 7.30 – + Józef Kozdroń
  • godz. 10.30 – + Anna / greg /
  • godz. 15.00 – + Mieczysław Wilczak intencja od syna z Rodziną