Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z III Niedzieli Wielkanocnej – 4 maja 2014 roku

 1. Dzisiaj po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Prosimy o pozostanie po zmianie Róż wszystkich członków Żywego Różańca. Po południu o godz. 15,00 nabożeństwo majowe i początek Nowenny do Ducha Świętego przed bierzmowaniem, a następnie msza święta. Składka z dnia dzisiejszego na potrzeby archidiecezji. Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną, rozpoczynając obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.
 2. Przez cały tydzień msze święta po południu o godz. 18.00, zaś po nich zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Ten apel kierujemy do starszych, młodzieży i dzieci. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem.
 3. W poniedziałek o godz. 16.30 – spotkanie dla dzieci komunijnych wraz z Rodzicami.
 4. We wtorek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.
 5. We środę po mszy świętej zapraszamy Akcję Katolicką i wszystkich chętnych na spotkanie biblijne, w czasie którego starać się będziemy pogłębiać myśli świętego Pawła z Listu do Koryntian.
 6. A w czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 16.30 – spotkanie bierzmowanych z księdzem Dziekanem. Po mszy świętej spotkanie dla ministrantów. Obecność obowiązkowa. Na to spotkanie prosimy także lektorów ze szkół średnich.
 7. W sobotę , 10 maja spowiedź święta dla dzieci klasy drugiej i bierzmowanych. Zapraszamy także rodziców, chrzestnych oraz wszystkich parafian. Początek spowiedzi o godz. 10.00 do godz. 11.00.
 8. W najbliższą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej. Z tej racji suma o godz. 10.00, zaś pozostałe msze święte o zwykłej porze.
 9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Lis z Czarnej z Małgorzatą Babiarz z Białobrzeg oraz Dawid Czado z Czarnej z Joanną Boratyn z Soniny – zapowiedzi drugie.
 10. Dziękujemy Rodzinom za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać! W tym tygodniu kościół sprzątają i dekorują naszą świątynię Rodzice dzieci komunijnych i kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 11. Przypominamy wszystkim parafian, że w dniu 13 maja naszą parafię będzie wizytował ksiądz Arcybiskup Józef Michalik. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian na spotkanie i liturgię mszy świętej na godz. 17.30. Zaplanujmy sobie tak czas, by nas było, jak najwięcej. W czasie wizytacji ksiądz Arcybiskup odwiedzi także nasz cmentarz. Prosimy zatem o jego zadbanie, byśmy się nie musieli wstydzić.
 12. W minioną środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na której omawialiśmy sprawy bieżące i podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu prac przy naszej posadzce już w maju. Wynika to z propozycji wykonawców, którzy w okresie wakacyjnym mają duże inwestycje i nie będą mogli wykonać tych prac w naszym kościele. Początek tych prac rozpocząłby się już 19 maja. Związku z tym musimy przygotować spanie oraz zagwarantować posiłki. Będzie kontynuowana kolejka dla Rodzin, jak to było rok temu. Na dzień dzisiejszy parafia dysponuje sumą 34 228, zaś całkowity koszt posadzki to suma 50 tysięcy złotych. Prosimy zatem wszystkie Rodziny, które jeszcze nie złożyły ofiar na ten cel o możliwie szybkie wsparcie tej inwestycji. Pragniemy także poinformować Parafian, że sezon grzewczy w naszej świątyni kosztował nas 3274 złotych i na najbliższy rok mamy jeszcze na koncie sumę 7898 złotych. Jest także propozycja, by przed naszą świątynią postawić ponad dwu metrowy pomnik Jana Pawła II, którego wygląd jest umieszczony w gablocie kościoła. Zrobiony by był z grysu marmurowego / gwarancja 50 lat /. Kolor figury- ‘ kość słoniowa” Koszt samej figury to suma 15 tysięcy złotych. Szukamy więc sponsorów na ten cel. Mogą to być pojedyncze osoby, czy też Rodziny. Wszyscy oni będą zapisani na postumencie dla następnych pokoleń. Przewidziany termin realizacji, to 12 wrzesień 2015 roku związany z naszym parafialnym odpustem. Składka z trzeciej niedzieli kwietnia wyniosła 2000 złotych i w całości została przeznaczona na pokrycie kosztów robocizny za układanie kostki wokół kaplicy cmentarnej.
 13. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do nabywania i czytania tych czasopism.

INTENCJE MSZALNE – 05.05.2014 – 11.05.2014 r.

 • Poniedziałek – godz. 18.00
  • Dziękczynna za 20 lat wspólnego życia Jadwigi i Andrzeja z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej
  • + Anna Kotula / greg /
 • Wtorek – godz. 18.00
  • + Anna / greg /
  • + Stefan, Aniela, Alfred Kozdroń
 • Środa – godz. 18.00
  • + Anna / greg /
  • + Jan Bielecki
  • + Józefę i Stanisława Witek od córki
 • Czwartek – godz. 18.00
  • W intencji proszących i dziękujących Matce Bożej Nieustającej Pomocy
  • + Anna / greg /
  • + Stanisław Panek
 • Piątek – godz. 18.00
  • + Anna / greg /
  • + Ludwik Tabaka od Rodziny
  • + Antoni i Karolina Hodór od Rodziny
 • Sobota – godz. 18.00
  • + Anna / greg /
  • + Józef, Anna i Maria Michno
  • + Zofia, Ludwik Kluz od córki z mężem
 • Niedziela
  • godz. 7.30 – + Anna / greg /
  • godz. 10.00 – W intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej
  • godz. 15.00 – + Janina, Józef intencja od Rodziny