Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Najświętszej Trójcy – 31 maja 2015 roku

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres komunii wielkanocnej. Dziś o godz.15.00 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe.
  Odpust parafialny w Medyni Głogowskiej.
 2. Pani Sołtys wraz z Radą Sołecka przypomina i zaprasza na Piknik Rodzinny koło Orlika.
 3. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.
  Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po mszy świętej o godz. 18.00. Wspominamy św. Justyna, męczennika.
 4. W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – msza święta wieczorna. Godzinę przed mszą świętą możliwość spowiedzi świętej przed Uroczystością Bożego Ciała oraz pierwszym piątkiem miesiąca.
  W środę wspominamy świętych męczenników z Ugandy w Afryce.
 5. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała.
  Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30 oraz o godz. 10.00.
  Nie będzie mszy świętej popołudniowej.
  Prosimy wyznaczone grupy o przygotowanie ołtarzy.
  Po mszy świętej celebrowanej o godz. 10.00 – wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o pomoc strażaków do niesienia baldachimu i chorągwi. Młodzież gimnazjalną do niesienia figurek i feretronów. Dzieci klasy drugiej i klasy trzeciej prosimy by przyszły w strojach komunijnych. Rodziców z małymi dziećmi zachęcamy do udziału we mszy świętej i procesji – do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami.
 6. Na ostatniej Radzie Duszpasterskiej postanowiliśmy, że w przyszłym roku , msza święta i procesja będzie po drugiej stronie Wisłoka. Msza święta na boisku sportowym , a program procesji podamy w przyszłym roku.
 7. Uroczystość Bożego Ciała, która przypada w tym roku w pierwszy czwartek miesiąca czerwca, będzie okazją do oddania czci św. Janowi Pawłowi II, który przez całe życie ukazywał nam ,jak sprawować i przeżywać Eucharystię.
 8. Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Procesje wokół kościoła po mszy świętej o godz. 18.00.
 9. Z racji pierwszego piątku miesiąca w godzinach rannych odwiedzimy chorych z naszej parafii, zaś po południu od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji oraz możliwość spowiedzi świętej. Po mszy świętej procesja , a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe.
 10. W sobotę przed mszą świętą Akcja Katolicka zaprasza do modlitwy różańcowej za parafię, zaś po mszy świętej i procesji oddamy się w opiekę Pani Czarneńskiej.
 11. W najbliższą niedzielę po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Procesja z racji Oktawy Bożego Ciała po mszy świętej o godz. 15.00.
  Składka z przyszłej niedzieli na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  Krzysztof Wiercioch, s. Stanisława i Bogumiły Płoszaj, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 366 z: Barbara Maria Mac, c. Jana i Czesławy Smycz, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Białobrzegi 393 – zapowiedź pierwsza.
  Szczepan, Rafał Pawlak, s. Krzysztofa i Jadwigi Karp, urodzony w Łańcucie, zamieszkały Czarna 774 z: Sylwia, Lidia Pelc,, c. Józefa i Katarzyny Wawro , urodzona w Łańcucie, zamieszkała Rakszawa 599A – zapowiedź pierwsza.
 13. Dziękujemy wyznaczonym Rodzinom za porządek w kościele i kwiaty. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy Rodziny: Woś Kazimierz, Gilarska Anna, Rejman Adam, Szuberla Stanisław, Tabaka Aleksander, Państwo Lis, Balawender Zofia, Głowiak Eugeniusz, Lęcznar Franciszek.
 14. Rodziców dzieci, które zostały zapisane na wakacje z Caritas prosimy o kontakt w zakrystii po mszach świętych.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

INTENCJE MSZALNE – 01.06.2015 – 07.06.2015 r.

 • Poniedziałek
  • + Grzegorz Piela – zakończenie gregorianki
  • + Mieczysław Kiwała – początek gregorianki
 • Wtorek
  • + Mieczysław / greg /
  • + Elżbieta Barnat od pracowników Policji z Łańcuta
 • Środa
  • + Mieczysław / greg /
  • + Elżbieta Barnat od pracowników z Policji z Łańcuta
 • Czwartek – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA
  • Godz. 7.30 – + Elżbieta Barnat od pracowników Policji
  • Godz. 10.00
   • + Mieczysław / greg /
   • W intencji parafian
 • Piątek
  • + Mieczysław / greg /
  • + Elżbieta Barnat od pracowników Policji z Łańcuta
 • Sobota
  • + Mieczysław / greg /
  • + Elżbieta Barnat od pracowników firmy ZETO z Rzeszowa.
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30 – + Mieczysław / greg /
  • Godz. 15.00 – + Julia Kasprzyk w 1 rocznicę śmierci od męża z rodziną