Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z X Niedzieli w ciągu roku – 7 czerwca 2015 roku

 1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Kto chciałby wesprzeć budowę tej świątyni może złożyć swoją ofiarę do puszki.
 2. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 15.00 procesja z racji oktawy Bożego Ciała, zaś po mszach dopołudniowych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Składka z dnia dzisiejszego na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00. Do czwartku oktawa Bożego Ciała.
 5. We wtorek wspominamy św. Jadwigę Królową.
 6. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  Po mszy świętej i procesji spotkanie dla Akcji Katolickiej.
 7. W czwartek, w ostatni dzień oktawy Bożego Ciała. Po mszy świętej poświęcenie wianków, procesja i błogosławieństwo dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.
 8. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msza święte o godz.18.00.
  W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Jest to dzień odpustu parafialnego w Białobrzegach.
 9. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 10. W najbliższą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać Jubileusz: 50- lecie kapłaństwa ks. Władysława Piętowskiego, długoletniego proboszcza parafii Czarna oraz 25- lecie kapłaństwa ks. Mariana Szumigraja. Główne uroczystości odbędą się na sumie o godz. 10.30. Zapraszamy wszystkich parafian to wspólnej modlitwy w intencjach Jubilatów. Nasza obecność niech będzie także wyrazem naszej wdzięczności za ich pracę w naszej wspólnocie.
  Na tej mszy świętej będzie obecny ksiądz Piętowski, zaproszeni kapłani i jego goście. Prosimy zatem o pozostawienie dwóch ławek z przodu z prawej i lewej strony.
 11. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Krzysztof Wiercioch z Czarnej z: Barbarą Mac z Białobrzeg – zapowiedź druga oraz Szczepan Pawlak z Czarnej z Sylwią Pelc z Rakszawy – zapowiedź druga.
 12. Dziękujemy parafianom za porządek w kościele. Bóg zapłać ! W tym tygodniu za porządek w kościele odpowiadają Rodziny: Jaworski Adam, Kuźniar Antoni, Bojda Adam, Stępień Roman, Krupa Łukasz, Szubart Witold, Jaskuła Andrzej, Chmiel Julian.
 13. Pragniemy podziękować wszystkim wyznaczonym grupom za zrobienie ołtarzy na Boże Ciało oraz wszystkim, którzy czynnie włączyli się w oprawę tej uroczystości. Bóg zapłać! Dziękujemy strażakom za porządek na drodze i wszystkim parafianom za liczny udział we mszy świętej i w procesji.
 14. Dziękujemy wszystkim parafianom składającym ofiary na nasze inwestycje parafialne. Bóg zapłać! Na razie w tych pracach przeszkadza nam pogoda. Jak będzie słonecznie rozpoczną się i prace.
 15. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Zachęcamy do czytania.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH – 08.06.2015 – 14.06.2015 r.

Przez cały tydzień polecamy śp. Mieczysława Kiwała w mszach gregoriańskich.
Ponadto zostaną w tym tygodniu odprawione intencje:

 • Poniedziałek – + Elżbieta Barnat od pracowników firmy ZETO z Rzeszowa
 • Wtorek – Dziękczynna z okazji 25 – lecia ślubu rodziców z prośbą o Boże
 • Środa – + Elżbieta Barnat od pracowników firmy ZETO z Rzeszowa
 • Czwartek – + Elżbieta Barnat od pracowników firmy ZETO z Rzeszowa
 • Piątek – + Elżbieta Barnat od pracowników firmy ZETO z Rzeszowa
 • Sobota – + Elżbieta Barnat od pracowników Podkarpackiego Ośrodka Szkoleniowo-Doradczego w Rzeszowie
 • NIEDZIELA
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyz w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30
   • W intencji Jubilatów : ks. Władysława Piętowskiego i ks. Mariana Szumigraj
   • + Mieczysław /greg/
  • Godz. 15.00 – + Jan Bielecki od Mariana

W tym tygodniu odeszli od nas śp. Antonina Michno oraz śp. Mieczysław Mastyj.
W intencji śp. Antoniny zostaną odprawione dwie intencje pogrzebowe, zaś w intencji śp. Mieczysław dziesięć intencji pogrzebowych. Polećmy zmarłych Panu Bogu. Wieczne odpoczywanie…