Chwileczkę...

Jubileusz kapłaństwa ks. Władysława Piętowskiego oraz ks. Mariana Szumigraja

W niedzielę 14 czerwca w kościele parafialnym w Czarnej odbyła się uroczysta Msza św., podczas której przeżywaliśmy podwójny Jubileusz: 50- lecie kapłaństwa ks. Władysława Piętowskiego, długoletniego proboszcza parafii Czarna oraz 25- lecie kapłaństwa ks. Mariana Szumigraja.

Oprócz Jubilatów Mszę św. celebrowali:
ks. prałat Stanisław Tomkowicz były proboszcz parafii p.w. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie, ks. prałat Czesław Lech były dziekan i proboszcz parafii p.w. św. Józefa w Łańcucie, ks. kanonik Józef Książek proboszcz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Bratkowicach, ks. Sławomir Piętowski bratanek Jubilata.

Życzenia składali m.in.: Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Wójt Gminy Czarna Edward Dobrzański, Rada Parafialna, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Akcja Katolicka, Róże Różańcowe, młodzież z RAMu, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół, przedstawiciele rodziny ks. Władysława Piętowskiego oraz indywidualnie mieszkańcy parafii (po mszy św.)

Uroczystość przygotował proboszcz Parafii p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Czarnej ks. Zbigniew Góra.

Wpis pochodzi ze strony Wsi Czarna (http://wiesczarna.blogspot.com/ – źródło) prowadzonego przez Panią Marię Kiwała-Barnat

Autorem zdjęć jest Pan Bolesław Sowa

[Not a valid template]