Ogłoszenia duszpasterskie z XII Niedzieli w ciągu roku – 21 czerwca 2015 roku

1. Rozpoczynamy nowy tydzień. Pamiętajmy, ze jest to miesiąc Serca Pana Jezusa.
  2. Dziś składka na potrzeby parafialne.
  3. Przez cały tydzień msze święte po południu o godz. 18.00.
  4. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
  5. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Przed mszą świętą – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odpust parafialny w Cierpiszu. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.
  6. We czwartek od godz. 17.00 spowiedź na zakończenie roku szkolnego. Na mszę święta zapraszamy gimnazjalistów klasy trzeciej i ich Rodziców.
  7. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
    Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji zapraszamy na mszę świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00.
    Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej mszy świętej i Dekalogu.
  8. W sobotę msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00.
  9. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
    • Radosław, Waldemar Kowalski, s. Jerzego i Wiesławy Zmysłowskiej, urodzony w Płońsku, zamieszkały Płońsk z: Magdalena, Monika Cyrnek, c. Ryszarda i Janiny Majka, urodzona w Łańcucie, zamieszkała Czarna 130 – zapowiedź pierwsza.
    • Bartłomiej, Kazimierz Michno zamieszkały Czara z: Justyna, Alina Ruszel z Dabrówek – zapowiedź druga.
    • Piotr Bem zamieszkały Czarna z: Marzena Babiarz z Medyni Głogowskiej – zapowiedź druga.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać! W tym tygodniu prosimy Rodziny: Pawlak Krzysztof, Bała Grzegorz, Chmiel Adam, Józefczyk Artur, Kiwała -Barnat Maria, Panek Karol, Librant Maciej, Madeja Franciszka.
  11. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i oprawę Jubileuszu kapłańskiego ks. Piętowskiego i ks. Mariana. Na stolikach są jeszcze okolicznościowe obrazki z tej uroczystości dla tych co jeszcze nie mają.
  12. Jak widać rozpoczęliśmy prace przy dachu na plebani. Już został docieplony strop oraz wykonany wieniec , na którym będziemy opierać konstrukcję dachową.
    W poniedziałek przychodzą cieśle.
    Zachęcamy rodziny do składania ofiar zaplanowanych przez Radę Parafialną na ten rok.
  13. W naszej świątyni zostały zabrane wszystkie stacje Drogi Krzyżowej, zaś pojawiły się dwie po adaptacji w nowym stylu. Koszt jednej stacji po renowacji to kwota 1900 złotych. Stację X ufundował ksiądz proboszcz. Mamy nadzieję, że pozostałe również znajdą swoich sponsorów. Nazwiska rodzin bądź nazwy Róż Różańcowych oraz osób prywatnych będą zapisane na specjalnie grawerowanych tabliczkach na każdej stacji.
  14. Przypominamy o zbiórce podpisów pod obywatelskim projektem „ Stop Aborcji” w obronie życia dzieci nienarodzonych. Wpisujemy imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer PESEL.
  15. Jest prasa katolicka na ten tydzień . Warto czytać bo przez to rozwijamy umysł i pamięć.

INTENCJE MSZALNE W TYM TYGODNIU – 22.06.2015 – 28.06.2015 rok

Przez cały tydzień polecamy śp. Mieczysława Kiwałę w mszach gregoriańskich. Ponadto zostaną odprawione następujące intencje:

• Poniedziałek – + Stanisławę i Kaspra
  • Wtorek – O łaskę wiary i Boże błogosławieństwo oraz opiekę w życiu dla Krzysztofa od babci
  • Środa – W intencji proszących i dziękujących Matce Bożej Nieustającej Pomocy
  • Czwartek – + Maria, Józef Majka od Elżbiety Bieniasz
    • Godz. 8.00 – + Stanisław Hadław od córki Katarzyny
    • Godz. 18.00 – + Mieczysław / greg /
    • Godz. 7.00 – + Stanisław Hadław od chrześniaka Marka z żoną
    • Godz. 18.00 – + Mieczysław / greg/
    • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
    • Godz. 10.30 – + Helena Kiwała w 5 rocznicę od męża
    • Msza święta za śp. Janina Kluz zostanie odprawiona w czasie pielgrzymki w Kotlinę Kłodzką oraz Czechy.
    • Godz. 15.00 – + Mieczysław / greg /