Chwileczkę...

Ogłoszenia duszpasterskie z Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego – 5 kwietnia 2015 roku

 1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „Wielką Niedzielę”.
  Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
 2. Dzisiejsza składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu, zaś składka z drugiego dnia świąt na KUL.
 3. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze święte w naszym kościele , jak w każdą niedzielę o godz. 7.30, 10.30 i po południu o godz. 15.00. Po mszy świętej o godz. 7.30, jak nie będzie padać, udamy się w procesji na cmentarz pamiętając o naszych zmarłych.
 4. Msze święte od wtorku, przez całą Oktawę o godz. 18.00.
 5. Od wtorku kontynuujemy peregrynacje krzyża św. Jana Pawła II w naszych rodzinach.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie msza święta wieczorna.
 7. W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.
 8. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 71. Tydzień Miłosierdzia. Po mszach świętych nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. Mszę świętą o godz. 15.00 rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 9. Dziękujemy Rodzinom, które w te dni dbały o porządek w naszym kościele. Bóg zapłać za pracę, poświęcenie oraz złożona ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy Rodziny: Józefczyk Stanisław i Łukasz, Witek Marian, Buk Zygmunt, Rybak Bronisław, Sebzda Stanisław i Dec Krzysztof, Hadław Stanisław, Kozdroń Andrzej.
 10. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanym bezpośrednio w oprawę i przeżycie Świętych Dni Paschalnych. Dziękujemy księdzu Marianowi za przygotowanie służby liturgicznej. Panu kościelnemu za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Akcji Katolickiej za przygotowanie i wyznaczenie prowadzących naszą Drogę Krzyżową po parafii. Młodzieży RAM- u za Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście i w Wielki Piątek. Dziękuję Paniom za dekorację ołtarzy.
  Na koniec pragnę podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej, która wypełniała swoją honorową służbę przy Grobie Pańskim i asystowała w Drodze Krzyżowej w Wielką Środę. To właśnie oni dotrzymali słowa, które jest mottem ich działania; „ Na chwałę Bogu i pożytek ludziom”.
 11. Jest prasa katolicka na ten tydzień. Tygodnik „ Niedziela” w większym nakładzie. Zachęcamy do pogłębienia tajemnic wiary przez czytanie religijnym czasopism.
 12. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.
 13. Życzenia podobnej treści przesyła Pan Poseł Kazimierz Gołojuch, Pan Starosta Powiatu Łańcuckiego Adam Krzysztoń , Pan Wójt Gminy Czarna – Edward Dobrzański. Do tych życzeń dołącza się nasza Pani Sołtys wraz z Radą Sołecką.

INTENCJE MSZALNE – 06.04.2015 – 12.04.2015 r.

 • Poniedziałek w Oktawie Wielkanocny
  • Godz. 7.30 – + Teresa, Alfred, Waldemar Sroczyk
  • Godz. 10.30
   • + Stanisław i Helena Dudzic
   • + Maria Balawender os syna Mieczysława z Rodziną
  • Godz. 15.00 – + Wiesław, Władysław Panek
 • Wtorek w Oktawie Wielkanocy
  • + Stanisławę Lęcznar od męża
  • + Tadeusz Napieralski od kolegów i koleżanek z Policji Ruchu Drogowego
 • Środa w Oktawie Wielkanocy
  • O zdrowie i błogosławieństwo Boże w życiu dla Bronisława
  • + Tomasz i Maria
 • Czwartek w Oktawie Wielkanocy
  • + Władysław i Józef
 • Piątek w Oktawie Wielkanocy
  • + Helena, Maria i Józef
  • + Bolesław Styś od córki
 • Sobota w Oktawie Wielkanocy
  • + Józef Barnat
  • + Bolesław Styś od córki
 • Niedziela Miłosierdzia Bożego
  • Godz. 7.30 – W intencji Rodzin przyjmujących krzyż w minionym tygodniu
  • Godz. 10.30
   • + Agata, Władysław, Rozalia i Piotr Chudzik oraz Małgorzata i Władysław Hodór
   • + Emilia, Józef Bałtowscy w rocz. śmierci od córki z Rodziną
  • Godz. 15.00 – + Bartłomiej Sroczyk